OPPO, 2020’de İnternet Tabanlı Hizmetlere Odaklanacak

Çin merkezli OPPO, 11 yıla yakın bir süredir akıllı telefon sektöründe faaliyet gösteriyor. OPPO N1, OPPO N3, Find 7 ve 7a telefonları gibi telefonlar, kullanıcılardan ve eleştirmenlerden iyi karşılandı. Son yıllarda OPPO, Yapay Zeka, bulut bilişim ve Nesnelerin İnterneti (IoT) dahil olmak üzere yıllar boyunca kanatlarını her şey teknolojisine yaydı. Şirket, internet odaklı hizmetleri geleceği olarak görüyor ve OPPO’nun Android UX sürümü ColorOS, bu vizyona ulaşmada önemli bir rol oynuyor. OPPO internet tabanlı hizmetlere odaklanacak.

ColorOS şu anda dünya genelinde 320 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahiptir. Rakamlar, küresel olarak toplam Android kullanıcı sayısı göz önüne alındığında oldukça düşük görünse de, yine de müthiş bir hacim oluşturuyor. Yazılım OPPO’nun yakın gelecekte önemli bir rol oynamaktadır ve bu sadece farklı teknolojileri entegre etmek için katalizör olarak kabul edilen 5G’nin ortaya çıkmasıyla ön plana çıkacaktır.

5G Uygulaması

OPPO, 20.000’den fazla ülkede, 2.500’den fazla alanda patent talebinde bulunan 5G uygulaması açısından 9. bulutta. Sonuç olarak, OPPO dünya çapında 40.000’den fazla patente başvurmuştur ve 14.000’i bugüne kadar verilmiştir. Şirket, yerli firmalara verilen patent sayısı bakımından Çin’de üçüncü sırada yer alıyor. OPPO, 5G dışında, VOOC ile ilgili patentlerin yanı sıra 1.000 diğer çekirdek patentle birlikte. Bu patentler, şirketin Ar-Ge’ye yaptığı sürekli yatırımların bir sonucudur, sonuncusu geçen yıl açıklanan 10 milyar CNY’dir.

OPPO’nun halihazırda altı araştırma enstitüsü ve dört araştırma merkezi bulunmaktadır. Şirket ayrıca önümüzdeki beş yıl içinde AI, bulut bilişim, yazılım ve donanım teknolojisine adanmış 50 milyar RMB yatırım yapmayı planlıyor. 5G’ye odaklanan OPPO, kalbinde akıllı telefonlar ve akıllı cihazlar ile çok portallı bir ekosistem oluşturmayı içeren üç adımlı bir strateji izlemeyi planlıyor. OPPO ayrıca kullanıcı arayüzlerinin yenilenmesi ve içerik optimizasyonu ile de ilgilenmektedir.

Özetlemek gerekirse, OPPO, birbiriyle koordineli birden fazla giriş noktası görevi gören akıllı cihazların bir ekosistemini oluşturmayı planlıyor. Bu noktalar, herhangi bir noktada üst üste binmeden veya çapraz konuşmadan, paralel, birbirine bağlı ve birbirleriyle etkileşime girebilir.

3-Daire Stratejisi

OPPO, 2020’de “3 Daire” çoklu cihaz deneyimi entegrasyon stratejisini kullanacaktır. OPPO’nun 3 Daire entegrasyonundaki ilk daire, kullanıcıya en yakın cihazlardan oluşan kişisel döngüdür. Akıllı telefonlar, gerçekten kablosuz kulaklıklar, akıllı saatler ve en sık kullanılan diğer cihazları içerir. Akıllı telefon, burada maksimum bilgi işlem yeteneğine sahip olduğu için burada önemli bir rol oynar. Sıradaki akıllı saatler, kritik kullanıcı verilerini ilettikleri ve kullanıcılar için alternatif bir etkileşim noktası olarak hareket ettikleri için yüksek öncelikli konuşmaları mümkün kılıyor. Kulaklıklar, navigasyon ve çeviri için ses tabanlı AI işlevine izin verdikleri için üçüncü giriş noktasını oluşturur.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Telefon Kırdıran Oyunun Yeni Sürümü Çıktı: aa 2

Bölümü son topta geçemeyince sinirleri alt üst eden, telefonu duvarlara attıran, insanların istemeden de yaratıcılıklarını ...

Samsung, One UI 2.1 Güncellemesini Yeni Cihazlara Getiriyor

Samsung çok yakında yeni cihaz güncellemesi için hazırlık yapıyor. Kaynaklardan gelen ve kısmen doğrulanan bilgilere göre akıllı telefon devi Samsung, One UI 2.0 güncellemesini dört yeni telefon için kullanılır hale getiriyor. Zamanı belirsiz olan yeni güncellemenin destekleneceği cihazlar ise Galaxy S9, S10, Note9 ve 10 olarak bildirildi.

Google Play Store’daki Karanlık Tema Tüm Android Cihazlarda

Bir süredir bazı Android cihazlarda kullanılabilir olan Google Play Store’un koyu teması, artık tüm Android cihazlara geldi. Haberimizde koyu temayı nasıl aktif edeceğinizi açıkladık.

Huawei Y6 Pro 2019 Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Huawei son zamanlarda yaptığı büyük atılımlar sayesinde oldukça fazla cihaz satmayı başardığını söylemek yanlış olmaz. ...

Samsung Galaxy M10 incelemesi

Stratejisinde birkaç değişiklik yaptıktan sonra, Samsung sonunda düşük ve orta seviye pazarlara geri dönüş yapmaya ...

Samsung Galaxy A01, 5.7-İnç Ekran, 3000mah Pil İle Tanıtıldı

Samsung, bütçesine uygun Galaxy A01 akıllı telefonunun piyasaya sürüldüğünü sessizce duyurdu. İşte Galaxy A01 telefon hakkında detaylar;