Acer, 240 Hz’lik Yeni Predator Monitörlerini Tanıttı

Oyunculara yönelik ekipmanlar üreten Acer, yine oyunculara hitap eden yeni Predator serisi monitörlerini tanıttı. IPS panel teknolojisini kullanan yeni Acer Predator serisinde 24,5 inç ve 27 inç olmak üzere iki farklı monitör yer alıyor. Acer tarafından geliştirilen bu Fast IPS LCD panellerde, daha canlı renkler ve geniş izleme açısı gibi avantajlar bulunuyor.

24,5 inç büyüklüğündeki monitör, ‘XB253QGXmiiprzx’ model numarasıyla piyasaya sunulurken 27 inçlik monitörse ‘XB273GXmiiprzx’ olarak adlandırılmış durumda. Ürünlerin her ikisi de 1920×1080 piksel çözünürlük, 400 nit parlaklık ve 1 ms tepki süresini destekliyor. Bu yanıt süresi, ayrıca monitörün ‘overdrive’ özelliği sayesinde 0,1 ms ile 0,5 ms’ye kadar azaltılabiliyor.

Yeni Acer Predator serisi neler sunuyor?

Acer Predator

Günümüz oyun ekranlarında belki de en önemli şey ekranların desteklediği yenileme hızı oluyor. Bu noktada pek çok akıllı telefon üreticisi bile artık amiral gemisi telefonlarında 120 Hz ekran yenileme hızını destekler oldu. Elbette Acer de oyunculara hitap eden bir marka olarak yeni Predator serisi monitörlerinde 240 Hz’lik ekran yenileme hızı desteğini oyunculara sunuyor. Monitörde ayrıca Adaptive-Sync teknolojisiyle birlikte NVIDA G-Sync özelliği de yer alıyor.

Yeni Predator serisinin tasarım noktasında da oldukça hoş bir görüntü sunduğu söylenebilir. LCD panelin etrafındaki çerçeveyi ortadan kaldırarak “sıfır çerçeve” tasarımıyla gelen monitörler, neredeyse çerçevesiz tasarımıyla çoklu monitör kullanımında da oldukça başarılı işler ortaya koyabilir.

Son olarak monitörün bağlantı noktalarına da değinecek olursak Predator serisi, DisplayPort 1.2a konektörünün yanı sıra dört bağlantı noktalı bir adet USB 3.0 hub ile iki adet HDMI 2.0b girişini de bünyesinde barındırıyor. Monitörde ayrıca stereo hoparlör ile bir adet kulaklık çıkışının yer aldığını da belirtelim.

Yeni Predator serisinin fiyatı:

Acer Predator fiyat

Akıllı Telefonlar İçin Yapılmış En Güçlü Flaş Işığı Tanıtıldı

Acer Japonya, şirketin ilk 240 Hz Fast IPS Predator ekranlarını bu hafta başında piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu noktada 24,5 inçlik modelin 46.000 Yen’den (2.660 TL) satılması beklenirken, 27 inçlik daha büyük modelinse 55.000 Yen (3.180 TL) fiyat etiketine sahip olacağı söyleniyor.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Samsung, 800 km Menzilli Katı Hal Bataryası Yapmayı Başardı

Akıllı telefonlarımıza, dizüstü bilgisayarlarımıza, elektrikli arabalara ve daha birçok elektronik alete güç veren bataryalar, büyük teknoloji şirketleri tarafından bir adım daha öteye taşınmaya çalışıyor. İşte bu yolda oldukça büyük bir adım atan ilk şirket Samsung oldu.

AMD Ryzen 4000’li Dizüstü Bilgisayarlar Ön Siparişe Açıldı

ABD merkezli bir perakende satış sitesi olan Newegg, 3. nesil AMD Ryzen 4000 serisini kullanan 8 farklı ASUS oyuncu dizüstü bilgisayarlarını ön siparişe açtı. Bilgisayarlar, özelliklerine bağlı olarak 899 dolardan 2.499 dolara kadar değişen fiyatlarla satılıyor.

Samsung’dan Yeni Katı Hal Lityum Metal Batarya Teknolojisi

Samsung Gelişmiş Teknoloji Enstitüsü (SAIT) ve Ar-Ge Enstitüsü Japonya (SRJ), yeni nesil katı hal batarya teknolojisini tanıttı. Geleneksel lityum iyon bataryalara göre daha yüksek enerji yoğunluğu sunan yeni lityum metal katı hal batarya, elektrikli araçlardaki sürüş menzilini önemli ölçüde artırmayı vadediyor.

TSMC’nin Apple için Yonga Üretimine Nisan Ayında Başlayacak

Apple daha önce bu sonbaharda lansmanını yapacağı yeni iPhone cihazların yonga üretimi için TSMC ile anlaşmaya vardığını duyurmuştu. 5nm mimarisiyle gelecek yeni yongaların üretim tarihi henüz netlik kazanmamıştı. Bazı kaynaklara göre TSMC’nin üretime Nisan ayında başlayacağı söylendi.

RAM’ler Rowhammer Saldırılarına Karşı Hala Savunmasız

Yapılan bir araştırma, bilgisayarlar ve akıllı telefonlar için son 6 yıl içinde üretilen RAM'lerin Rowhammer saldırılarına karşı açıklar barındırdığını ortaya çıkardı. Araştırmacılar, üreticileri güvenlik açıklarına karşı bilgilendirdi.

Akıllı Telefonlar İçin Yapılmış En Güçlü Flaş Işığı

Filipinli elektronik firması Innovatronix, CPFlash 550W adlı harici flaş ışığını tanıttı. Bu ışık, akıllı telefonları kullanarak çekim yapan fotoğrafçılara hitap eden en güçlü harici ışık kaynağı olacak.