Akıllı Telefonlar İçin Yapılmış En Güçlü Flaş Işığı

Akıllı telefonların en hızlı gelişen özelliklerinden bir tanesi kamera teknolojileri oldu. Pek çok genç sinemacı yaptığı çalışmalarda akıllı telefonlarına güveniyor. Haliyle bu cihazların performansını geliştirecek ek ekipmanlar da üretiliyor. 

Bu harici ekipmanlar arasında en popüler olanlardan biri de harici ışıklar durumunda. Çeşitli seviyelerde harici ışıklar üretilmiş olsa da geceyi gündüze çevirecek bir ışık arayanlar için çözüm yeni geldi. 

En güçlü akıllı telefon ışığı:

flash foto

Filipinli üretici Innovatronix, “Akıllı telefonlar için üretilmiş, ilk ve tek yüksek güce sahip harici flaş kamerası” olarak açıkladığı yeni kamerası ile profesyonel ışıkların gücünü akıllı telefonlara getirmeye hazırlanıyor. 

550 W gücündeki LED, 95.000 lux ışık yayabiliyor. Cihazın üzerinde bulunan şarj edilebilir lityum iyon batarya sayesinde 100 defa tam kullanım mümkün. Normal çekim şartlarında ise harici flaşı kullanarak 300 ila 500 arasında değişen sayıda çekim yapılabiliyor.

Harici ışık kaynağının parlaklık gücü binde 5 ile  yüzde 100 arasında değişebiliyor. Flaş süresi ise 80 ms ile 500 ms arasında. CPFlash 550W adlı cihaz, ayrıca 8 farklı 20 W video ışığı efekti kullanmaya izin veriyor. Bu modlar; devamlı mod, titreme, aydınlatma, TV, Paparazzi, Polis, Strobe ve Ateş olarak belirtildi. 

OPPO Başkan Yardımcısı, Find X2 Serisinin Kameraları Hakkında Açıklama Yaptı

Işığı telefondan kontrol etmek mümkün olacak:

aydınlatma

Cihazla birlikte iOS ve Android için üretilmiş olan eşlikçi uygulamayı kullanmak da mümkün oluyor. Işık ile telefon arasındaki Bluetooth bağlantısı 20 metreye kadar gidiyor. Daha uzak mesafeler için ise UHF kablosuz bağlantı kullanılabiliyor. Bu bağlantının menzili 50 metreyi buluyor. 

Huawei P40 Pro’nun Kamera Özellikleri Ortaya Çıktı

Harici ışıkla birlikte çeşitli aksesuarlar da geliyor. Bu aksesuarların arasında 6 adet manyetik akrilik filtre, bir şarj edilebilir akıllı telefon kamera tetik düğmesi, DSLR için bir kablosuz bağlantı etkinleştirme düğmesi yer alıyor. Ayrıca ışığın üzerinde ayrılabilir bir metal bileklik bulunuyor.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Acer, 240 Hz’lik Yeni Predator Monitörlerini Tanıttı

Oyunculara yönelik ekipmanlar üretmesiyle bilinen Acer, 24,5 inç ve 27 inç büyüklüğündeki 240 Hz'lik yeni monitörlerini tanıttı. Fast IPS LCD panelleri kullanan monitörler, overdrive özelliğiyle 0,1 ms ile 0,5 ms'ye kadar tepki süresini destekleyebiliyor.

TSMC’nin Apple için Yonga Üretimine Nisan Ayında Başlayacak

Apple daha önce bu sonbaharda lansmanını yapacağı yeni iPhone cihazların yonga üretimi için TSMC ile anlaşmaya vardığını duyurmuştu. 5nm mimarisiyle gelecek yeni yongaların üretim tarihi henüz netlik kazanmamıştı. Bazı kaynaklara göre TSMC’nin üretime Nisan ayında başlayacağı söylendi.

Samsung, 800 km Menzilli Katı Hal Bataryası Yapmayı Başardı

Akıllı telefonlarımıza, dizüstü bilgisayarlarımıza, elektrikli arabalara ve daha birçok elektronik alete güç veren bataryalar, büyük teknoloji şirketleri tarafından bir adım daha öteye taşınmaya çalışıyor. İşte bu yolda oldukça büyük bir adım atan ilk şirket Samsung oldu.

AMD Ryzen 4000’li Dizüstü Bilgisayarlar Ön Siparişe Açıldı

ABD merkezli bir perakende satış sitesi olan Newegg, 3. nesil AMD Ryzen 4000 serisini kullanan 8 farklı ASUS oyuncu dizüstü bilgisayarlarını ön siparişe açtı. Bilgisayarlar, özelliklerine bağlı olarak 899 dolardan 2.499 dolara kadar değişen fiyatlarla satılıyor.

Samsung’dan Yeni Katı Hal Lityum Metal Batarya Teknolojisi

Samsung Gelişmiş Teknoloji Enstitüsü (SAIT) ve Ar-Ge Enstitüsü Japonya (SRJ), yeni nesil katı hal batarya teknolojisini tanıttı. Geleneksel lityum iyon bataryalara göre daha yüksek enerji yoğunluğu sunan yeni lityum metal katı hal batarya, elektrikli araçlardaki sürüş menzilini önemli ölçüde artırmayı vadediyor.

RAM’ler Rowhammer Saldırılarına Karşı Hala Savunmasız

Yapılan bir araştırma, bilgisayarlar ve akıllı telefonlar için son 6 yıl içinde üretilen RAM'lerin Rowhammer saldırılarına karşı açıklar barındırdığını ortaya çıkardı. Araştırmacılar, üreticileri güvenlik açıklarına karşı bilgilendirdi.