Twitter CEO’sundan Koronavirüs ile Mücadeleye Rekor Bağış

Çin’in Wuhan kentindeki bir canlı hayvan pazarından çıktığı tahmin edilen yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını, dünyayı eşi benzerine çok fazla rastlanmayacak bir durumla karşı karşıya bıraktı. Bilim insanları, ölümcül salgını sona erdirecek bir tedavi yöntemi üzerine çalışırken, virüsün neden olduğu can kaybı listesi her geçen gün uzuyor. 

Twitter ve mobil ödeme şirketi Square’ın kurucu CEO’su olan Jack Dorsey, şimdiye dek 1,4 milyon insana bulaşan ve 82 bin kişiyi öldüren COVID-19 pandemisi ile mücadele için 1 milyar dolar bağışta bulunacağını açıkladı. 

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in paylaşımı

jack dorsey

Kişisel Twitter hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunan Dorsey, bağışı yaklaşık 1 milyar dolarlık Square hisselerini kullanarak yapacağını söyledi. Bu da şirketin tahmini net değerinin kabaca yüzde 30’una denk geliyor. 

Yaratacağı fonun COVID-19 salgını sonrasında kadın sağlığı, eğitimi ve evrensel temel gelir çabalarını desteklemek için kullanılacağını belirten Amerikalı girişimci, bu konu başlıklarının dünyanın karşılaştığı varoluşsal sorunlara en iyi uzun vadeli çözümleri temsil ettiğine inandığını ifade etti.

twitter

Dorsey ayrıca yapılan tüm bağışların herkese açık bir Google E-Tablosu aracılığıyla izleneceği sözünü verdi. Başarılı ismin Twitter’dan paylaştığı döküman, Laurene Powell Jobs ve Leonardo Di Caprio tarafından ortaklaşa kurulan Amerika Gıda Fonu’na şu ana kadar 100.000 dolar verildiğini gösteriyor. COVID-19 ile mücadele için şimdiye kadarki en yüksek bağışı yapmaya hazırlanan Dorsey, bu davranışıyla herkesin takdirini kazanmayı başardı. 

Koronavirüs Vakalarının Takibi İçin Geliştirilen Mobil Uygulama: Hayat Eve Sığar

Koronavirüs ile ilgili çalışmalara destek olmak amacıyla kurucusu olduğu Microsoft’taki görevinden istifa edenn Bill Gates, COVID-19’a yönelik ilacın bulunması için toplam servetinin yüzde 1’inden azına denk gelen 100 milyon dolarlık bir bağış yapmıştı. 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

ATAKAN YENİ MİSYON [ Misyon Atakan Yeni ] Atakan Yeni

Sizlerin de bildiği gibi teknoloji tükenmek bilmeden, yüksek bir hızla her gün gelişmeye ve değişmeye ...

Bağışıklık sistemini zayıflatıyor!

Bir canlının vücuduna yerleşen mikroorganizmalar doğuştan var olan bağışıklık sistemi mekanizması ve hücreleri ile vücutta karşılaşırlar. Dünyanın ve ülkemizin mücadele ettiği COVİD-19 salgını bağışıklık sisteminin ne kadar önemli olduğunu bir kere daha hatırlattı. Bu süreçte bağışıklık sistemine en... >

Evde kalın ama bunlara dikkat edin

Uzmanlar, korona virüs salgınına karşı evde kalan bayanların meme kanserine karşı beslenme düzenlerine dikkat etmelerini, günlük fiziksel aktivitelerini yerine getirmeleri konusunda uyarıda bulundular. Korona virüs salgınına karşı gerekmedikçe evden çıkmamak gibi alınan önlemler nedeniyle fiziksel... >

Vodafone Evde İnternet Tarife ve Fiyatları – 2020

Türkiye'de hizmet veren 3 GSM operatöründen birisi olan Vodafone, evden internet paketleriyle de hizmet veriyor. Peki Türk Telekom ve Turkcell'e alternatif olarak Vodafone'un evden internet tarife ve ücretleri ne düzeyde? Gelin birlikte bakalım.

Online Çeviri Yapmak İçin Kullanabileceğiniz En İyi 10 Site

İngilizce başta olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinde konuşulan diller arasında kolayca çeviri yapabileceğiniz pek çok farklı online çeviri sitesi var. Sizin için en iyi 10 online çeviri sitesini listeledik ve öne çıkan özelliklerini anlattık.

Atakan Yeni Kimdir ? Ne Yapar ? Hakim Olunan Alanlar Nelerdir ?

ATAKAN YENİ KİMDİR? 5 yılı aşkın süredir sektör içerisinde edindiğim deneyimler ve 7 kişilik tecrübeli ...