Son dakika: İçişleri Bakanı Soylu’dan A Haber’e açıklama: O mesajlar beni çok etkiledi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu A Haber’den Şebnem Bursalı’ya çok özel açıklamalarda bulundu. Soylu açıklamalarında istifadan döndüğü süreci detayları ile anlattı.

Soylu yaptığı açıklamada, Şehit çocuklarının ‘Bizi bir kez daha babasız bırakma’ şeklindeki mesajları kalbime dokundu.. Milletimizin iyi niyetten şüphesi olmaması beni çok etkiledi. Devlet Bahçeli’nin sorumluluğa çağıran mesajı çok önemliydi. dedi. Soylu Bahçeli’ye teşekkür telefonu açacağını da söyledi. Soylu, Bursalı’ya açıkladığı gibi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi aradı. Soylu, Bahçeli’ye teşekkürlerini iletti.

Son dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan ATV Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı’ya flaş açıklamalar | Video

SOYLU’DAN A HABER’E ÖZEL AÇIKLAMALAR

Dün akşam istifa eden, istifası Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından reddedilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gece boyunca yaşananları anlattı.

Soylu, 48 saatlk sokağa çıkma yasağının duyurulmasının ardından yaşananların sorumluluğunu aldığını belirterek, Cuma gecesi yaşananlara kayıtsız kalmak bigane sorumsuzluk olurdu. ifadesini kullandı.

ŞEHİT ÇOCUKLARINDAN MESAJLAR KALBİME DOKUNDU

Soylu istifa kararının ardından şehit çocuklarının danışmanına çok sayıda mesaj ilettiğini söyledi. Soylu, Şehit çocuklarının ‘Bizi bir kez daha babasız bırakma’ şeklindeki mesajları kalbime dokundu. dedi.

MİLLETİN İYİ NİYETİNE VURGU

Cuma günü yaşananların sorumluluğunu alırken, milletin yaşananlar karşısında iyi niyetini korumasının kendisini mutlu ettiğini söyleyen Soylu, Milletimizin iyi niyetten şüphesi olmaması beni çok etkiledi. ifadelerini kullandı.

DEVLET BAHÇELİ’NİN MESAJINA DİKKAT ÇEKTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün akşam istifa kararı almasının ardından sessizliğe bürünmüştü. Başkan Erdoğan istifayı reddederken Soylu’ya bir destek de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den gelmişti. Soylu o mesajı hatırlattı, Devlet Bahçeli’nin sorumluluğa çağıran mesajı çok öenmliydi. Kendisine teşekkür etmek için telefon açacağım dedi.

BAHÇELİ’Yİ ARADI

Dün akşam saatlerinde gelen istifa haberi üzerine MHP liderinin Twitter üzerinden yaptığı çağrı sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Devlet Bahçeli arasında bir telefon görüşmesi gerçekleşti.

Son dakika: İşte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa kararını açıklamasının ardından yaşananlar… | Video

NELER YAŞANMIŞTI?

Cuma akşamı saat 22.00 sularında 48 saatlik sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. İçişleri’nin kararı açıklamasının ardından fırın ve marketlerde yığılmalar yaşanırken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kararı geç açıkladığı gerekçesi ile eleştirilmişti. Soylu dün akşam sosyal medyadan yayınladığı mesajın ardından istifasını duyurdu.

Soylu’nun istifa açıklaması ile gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çevrildi. Erdoğan ile Soylu telefonda görüştü. Daha sonra İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Soylu’nun göreve devam edeceği belirtildi.

Son dakika: Devlet Bahçeli’den Süleyman Soylu açıklaması Son dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan açıklama

İşte kabul edilmeyen istifanın perde arkası…

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Coronavirüs karantina kuralına uymayanlara hapis cezası

Son dakika haberler - Coronavirüs nedeniyle yurtdışından gelen ve 65 yaş üzeri kişilere uygulanan karantina sürecine uymayanlara cezai yaptırımlar olabileceğine dikkat çeken  Prof. Dr. Ayşe Nuhoğlu, “Yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi iki aydan bir yıla kadar hapis cezası ile... >

Dünyanın koronavirüs nedeniyle ıssızlaşan kentleri

Dünyayı etkisi altına alan ve neredeyse bir milyon insanda tespit edilen koronavirüs Covid-19 nedeniyle birçok ülkenin 'kalbi' olarak bilinen meydanlar bomboş kaldı. Hükümetlerin aldığı tedbirlerin yanı sıra, insanların da kendilerini korumak için evlerinde kaldığı görüldü. Son verilere göre dünya... >

Samsun’da bir mahalle karantinaya alındı

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde bir mahalle, koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alındı. Samsun'un Vezirköprü ilçesinde bir mahalle, yeni tip koronavirüs Kovid-19 tedbirleri kapsamında karantina altına alındı. Samsun Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun... >

Tedbirlere uymadan köylere adak kurbanı kesmeye gidenlere ceza

Son dakika haberler - Sivas'ın Koyulhisar ilçesinde yeni tip koronavirüs Kovid-19 tedbirleri kapsamında kurallara uymayan 8 kişiye para cezası uygulandı. Coronavirüs tedbirlerine uymayan kişilere ülke genelinde ihlal ettikleri yasağın durumuna göre idari para cezasından hapis cezasına kadar birçok... >

Son dakika: Başkan Erdoğan koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklama yapacak

Son dakika haberler - Son dakika haberi... Başkan Recep Tayyip Erdoğan, corona virüs tedbirlerine ilişkin saat 22.00'de açıklama yapacak. Son dakika haberi... Başkan Recep Tayyip Erdoğan, corona virüs tedbirlerine ilişkin saat 22.00'de açıklama yapacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu'nun... >