Apple, Artırılmış Gerçeklik Gözlüğünü 2022 Yılında Çıkaracak

Teknoloji dünyasının devlerinden Apple’ın akıllı artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerinde çalıştığı bir süredir biliniyordu. Çıkan yeni bir rapora göre Apple, bu gözlüğünü 2022 yılında çıkaracak. Endüstrisi içerisinde yer alan kaynaklara göre Tayvanlı üretici, gözlüğün optik bileşenleri üretimini hızlandırmaya başladı bile.

Ayrıca ortaya çıkan bazı bilgilere göre Apple’ın üzerinde çalıştığı tek donanım sanal gerçeklik gözlüğü de değil. ABD merkezli teknoloji devi, ayrıca sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde de çalışmalar yürütüyor.

Çıkış tarihi 2022

apple artırılmış gerçeklik gözlüğü

The Information’da yer alan bir haberde, Apple’ın artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik kombinasyonu başlığını 2022 yılında piyasaya süreceği iddia edilmişti. 2023 yılındaysa bu başlığı, bir çift akıllı artırılmış gerçeklik gözlüğü takip edebilir. Daha sonra Bloomberg’ten Mark Gurman, bu bilgiyi doğrulamış ve hatta başlığın 2021 yılında bile çıkabileceğini söylemişti.

Şu an gözlüğe dair çok net bilgiler bulunmasa da yüksek çözünürlüklü ekranı ve rahatça takılabilmesini sağlayan hafif tasarımıyla Oculus Quest’e benzeyeceği söyleniyor. Apple’ın çıkaracağı yeni cihaza destek toplamak için 2021 yılının başlarında geliştiricilerle iletişime geçebileceği tahmin ediliyor.

Apple

Apple, Apple Card Müşterilerinin Bilgilerini Daha Detaylı Paylaşacak

Şirketin, bu başlıktan sonra tüm gün takılabilecek şekilde tasarlanmış akıllı artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışacağı tahmin ediliyor. Gözlüğün tasarımının hâlihazırda var olan gözlüklere bir hayli benzeyeceği ancak bünyesinde barındıracağı artırılmış gerçeklik teknolojisi sebebiyle daha kalın çerçevelere sahip olacağı söyleniyor. 

Tabii haberde bahsettiğimiz bu tarihlerin henüz kesin tarihler olmadığını da hatırlatalım. Özellikle Koronavirüs’ün ekonomide ve teknoloji şirketlerinde yarattığı olumsuz etki sebebiyle bu tarihler, daha ileri tarihlere ötelenebilirler. Sektör içerisinden gelen bilgiler ve patent başvuruları, bu gözlüğün er ya da geç çıkacağını gösteriyor.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Apple Pro Display XDR ve iMac’in Birleştirildiği Tasarım

Apple’ın iş dünyası için yüksek donanım özellikleriyle donattığı Pro Display XDR, bir konsept tasarımda iMac ile birleşti. Gelin ALTRD Studio isimli YouTube kanalının yayınladığı konsept tasarım videosuna yakından bakalım.

Türk Kullanıcıları Sevindirecek watchOS 6.2 Yayınlandı

Teknoloji devi Apple; iOS 13.4, iPadOS 13.4, macOS 10.15.4 ve tvOS 13.4 sürümleriyle birlikte watchOS 6.2'yi yayınladı. Yeni sürümle birlikte Türk kullanıcıları yakından ilgilendiren yenilikler Apple'ın akıllı saatlerine eklendi.

App Store, 20 Ülkede Daha Kullanıma Sunuluyor

Apple, uygulama mağazası App Store’u bu yıl bitmeden 20 ülkede daha kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Cupertinolu şirketin en önemli gelir kalemlerinden biri olan App Store, bugün itibarıyla toplam 155 ülkede hizmet veriyor.

Apple, iPhone Kullanıcılarını Delirten Sorunu Kabul Etti

ABD’li teknoloji devi Apple, kullanıcıların iPhone'larını bir Wi-Fi erişim noktasına çevirmelerine imkan tanıyan Kişisel Erişim Noktası özelliği ile ilgili bir hatayı kabul etti. Cupertinolu şirket, yakın zaman sonra yayınlayacağı bir güncelleme ile sorunu çözüme kavuşturabilir.

Apple; iOS, macOS ve tvOS’un 5. Beta Sürümünü Yayınladı

Teknoloji devi Apple; iOS 13.4, macOS Catalina 10.15.4 ve tvOS 13.4 işletim sistemlerinin 5. beta sürümünü geliştiriciler için yayınladı. Böylelikle şirket, 5 hafta içerisinde 5. beta sürümünü yayınlamış oldu.

Eski Apple Çalışanı VR İşletim Sistemi Prototipi Tasarladı

Büyük teknoloji firmaları, içerisinde çok büyük bir potansiyel barındıran sanal gerçeklik teknolojisi üzerindeki çalışmalarına devam ediyor. Ancak bu alanda çalışmalar yapanlar sadece teknoloji firmaları değil.