Apple, iPhone Kullanıcılarını Delirten Sorunu Kabul Etti

iPhone’lardaki Kişisel Erişim Noktası özelliği, kullanıcıların iPhone’larını bir Wi-Fi noktasına dönüştürmelerine ve çevresindeki cihazların iPhone vasıtasıyla internete bağlanmasına olanak sağlıyor. Özellikle koronavirüs salgını nedeniyle pek çok insanın evden çalıştığını düşündüğümüzde, bu özelliğin her zamankinden daha önemli hale geldiğini söylemek sanıyorum yanlış olmaz. Zira evdeki internet bağlantısında sorun yaşandığında başvurulan yegane yöntem Kişisel Erişim Noktası özelliği oluyor.

Ne var ki, MacRumors tarafından aktarılan bilgilere göre, bazı iPhone kullanıcıları Kişisel Erişim Noktası özelliğini kullanmakta sıkıntı yaşıyor. Bilgisayarlarından erişim noktasına bir türlü bağlanamayan, bağlandıklarında da sürekli kopma problemi ile karşılaşan bazı kullanıcılar, sorunun bir an önce çözülmesini istiyor.

kişisel erişim noktası

Sorunla ilgili yetkili servislerini bilgilendiren Apple, kullanıcılara Kişisel Erişim Noktası özelliğini açıp kapatmayı önerdi. Cupertino şirketin, bu sorunun çözümü için bir güncelleme yayınlayıp yayınlamayacağı şu an için belli değil, ancak Apple’ın 24 Mart’ta iOS 13.4 sürümünü kullanıcılarla buluşturmayı planlıyor.

iOS 13.4’lü Tüm iPhone’ların Batarya Süreleri Test Edildi (Video)

iOS 13.4 güncellemesinde, yeniden tasarlanmış bir Mail uygulaması, yeni Memoji ve Animoji çıkartmaları ve iCloud Klasör Paylaşımı dahil bir dizi iyileştirme göreceğiz. Yeni sürüm ayrıca önemli hata düzeltmeleri, performans geliştirmeleri ve güvenlik güncellemeleri ile gelecek.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Apple, macOS Catalina 10.15.4 Güncellemesini Yayınladı

Apple, bir süredir beta test aşamasında olan macOS Catalina 10.15.4 güncellemesini yayınladı. Hata düzeltmelerinin, iyileştirmelerin ve yeni özelliklerin bulunduğu güncellemede en dikkat çeken özelliklerden biri de zamanla senkronize şarkı sözleri oldu.

Apple Pro Display XDR ve iMac’in Birleştirildiği Tasarım

Apple’ın iş dünyası için yüksek donanım özellikleriyle donattığı Pro Display XDR, bir konsept tasarımda iMac ile birleşti. Gelin ALTRD Studio isimli YouTube kanalının yayınladığı konsept tasarım videosuna yakından bakalım.

Türk Kullanıcıları Sevindirecek watchOS 6.2 Yayınlandı

Teknoloji devi Apple; iOS 13.4, iPadOS 13.4, macOS 10.15.4 ve tvOS 13.4 sürümleriyle birlikte watchOS 6.2'yi yayınladı. Yeni sürümle birlikte Türk kullanıcıları yakından ilgilendiren yenilikler Apple'ın akıllı saatlerine eklendi.

App Store, 20 Ülkede Daha Kullanıma Sunuluyor

Apple, uygulama mağazası App Store’u bu yıl bitmeden 20 ülkede daha kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Cupertinolu şirketin en önemli gelir kalemlerinden biri olan App Store, bugün itibarıyla toplam 155 ülkede hizmet veriyor.

Apple; iOS, macOS ve tvOS’un 5. Beta Sürümünü Yayınladı

Teknoloji devi Apple; iOS 13.4, macOS Catalina 10.15.4 ve tvOS 13.4 işletim sistemlerinin 5. beta sürümünü geliştiriciler için yayınladı. Böylelikle şirket, 5 hafta içerisinde 5. beta sürümünü yayınlamış oldu.

Eski Apple Çalışanı VR İşletim Sistemi Prototipi Tasarladı

Büyük teknoloji firmaları, içerisinde çok büyük bir potansiyel barındıran sanal gerçeklik teknolojisi üzerindeki çalışmalarına devam ediyor. Ancak bu alanda çalışmalar yapanlar sadece teknoloji firmaları değil.