Apple Pro Display XDR ve iMac’in Birleştirildiği Tasarım

Teknoloji dünyasının devlerinden Apple’ın Pro Display XDR ekranını daha önce duymamış olabilirsiniz. Bugüne kadarki ilk 32 inç Retina 6K ekran olan Pro Display XDR, 1.000.000:1 gibi müthiş bir kontrast oranını da kullanıcılarına sunuyor. Özellikleriyle göz dolduran Pro Display XDR, fiyatıyla yüksek da dikkat çekiyor.

Daha çok profesyonellere yönelik özelliklerle tasarlanmış olan Pro Display XDR’nin ‘Standart Cam’ sürümü ülkemizde 35.999 TL’ye, ‘Nano-Texture Cam’ sürümüyse 42.999 TL’ye satılıyor. Dolayısıyla bu kadar yüksek donanım özelliklerine ve fiyat etiketine sahip olan bir ekranın standart kullanıcıların kullanımına sunulması pek olası değil ancak ALTRD Studio isimli YouTube kanalı, Pro Display XDR ile iMac’i birleştirdi ve göz kamaştıran bir tasarım ortaya çıkardı.

Pro Display XDR ve iMac’in buluşması:

Yüksek donanım özelliklerine ve oldukça pahalı bir fiyat etiketine sahip olan bir ekranı, kısa vadede standart kullanıcıların hizmetine sunulması pek olası durmuyor ancak bu tarz yüksek kaliteye sahip ekranlar belki uzun vadede ana akım ürünler hâline gelebilir.

Apple; iPhone, iPad ve MacBook İçin Getirdiği Satış Kısıtlamasını Kaldırdı

Peki siz Pro Display XDR’nin iMac ile birleştiği tasarımı nasıl buldunuz? Sizce Apple, bir gün bu kombinasyonu yaparak satışa sunar mı? Sizce Pro Display XDR gibi ekranlar ana akım hâline gelir mi? Konsept tasarım ve Pro Display XDR hakkındaki fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Apple, macOS Catalina 10.15.4 Güncellemesini Yayınladı

Apple, bir süredir beta test aşamasında olan macOS Catalina 10.15.4 güncellemesini yayınladı. Hata düzeltmelerinin, iyileştirmelerin ve yeni özelliklerin bulunduğu güncellemede en dikkat çeken özelliklerden biri de zamanla senkronize şarkı sözleri oldu.

Türk Kullanıcıları Sevindirecek watchOS 6.2 Yayınlandı

Teknoloji devi Apple; iOS 13.4, iPadOS 13.4, macOS 10.15.4 ve tvOS 13.4 sürümleriyle birlikte watchOS 6.2'yi yayınladı. Yeni sürümle birlikte Türk kullanıcıları yakından ilgilendiren yenilikler Apple'ın akıllı saatlerine eklendi.

App Store, 20 Ülkede Daha Kullanıma Sunuluyor

Apple, uygulama mağazası App Store’u bu yıl bitmeden 20 ülkede daha kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Cupertinolu şirketin en önemli gelir kalemlerinden biri olan App Store, bugün itibarıyla toplam 155 ülkede hizmet veriyor.

Apple, iPhone Kullanıcılarını Delirten Sorunu Kabul Etti

ABD’li teknoloji devi Apple, kullanıcıların iPhone'larını bir Wi-Fi erişim noktasına çevirmelerine imkan tanıyan Kişisel Erişim Noktası özelliği ile ilgili bir hatayı kabul etti. Cupertinolu şirket, yakın zaman sonra yayınlayacağı bir güncelleme ile sorunu çözüme kavuşturabilir.

Apple; iOS, macOS ve tvOS’un 5. Beta Sürümünü Yayınladı

Teknoloji devi Apple; iOS 13.4, macOS Catalina 10.15.4 ve tvOS 13.4 işletim sistemlerinin 5. beta sürümünü geliştiriciler için yayınladı. Böylelikle şirket, 5 hafta içerisinde 5. beta sürümünü yayınlamış oldu.

Eski Apple Çalışanı VR İşletim Sistemi Prototipi Tasarladı

Büyük teknoloji firmaları, içerisinde çok büyük bir potansiyel barındıran sanal gerçeklik teknolojisi üzerindeki çalışmalarına devam ediyor. Ancak bu alanda çalışmalar yapanlar sadece teknoloji firmaları değil.