Apple, Yeni 14 İnç MacBook Pro’yu Gelecek Ay Tanıtabilir

Kullanıcılarına sürpriz yapmaya hazırlanan Apple, MacBook Pro’da değişikliğe gitmek için çalışmalarını sürdürüyor. Jon Prosser isimli bir sosyal medya kullanıcısı, Apple’ın getireceği yeniliğin büyük olasılıkla 14 inçlik bir MacBook Pro olduğunu söyledi.

MacBook Pro ile ilgili iddialar doğruysa gelecek ay görücüye çıkarılacağı belirtilen 14 inç ekrana sahip MacBook Pro, özellikle grafik tasarım işiyle uğraşanlar için çok yararlı olacak. Diğer taraftan Prosser, yeni cihazla ilgili başka bilgi paylaşmadı.

Yeni 14 inç MacBook Pro, mayıs ayında tanıtılabilir:

14 inç MacBook Pro

Bildiğiniz gibi Apple, geçtiğimiz ay yeni iPad Pro ile birlikte yeni MacBook Air dizüstü bilgisayarını da tanıttı. Cihaz, kelebek klavye yerine, 16 inç MacBook Pro modelinde olduğu gibi Magic Keyboard ile geldi. 14 inç MacBook Pro için de benzer bir işlem bekleniyor. Ayrıca yeni MacBook Pro’da muhtemelen yeni 10 nm tabanlı 10. nesil Intel Ice Lake işlemcisi olacak.

Mayıs ayında ortaya çıkması beklenen yeni MacBook Pro’nun fiyatına dair henüz bilgi mevcut değil ancak fiyatın, mevcut 13 inç modele çok benzer olacağı konuşuluyor. 13 inç MacBook Pro, şirketin resmi internet sitesinde 10.299 TL’lik bir fiyat etiketine sahip.

OPPO Reno Ace 2, AnTuTu’da Liste Başına Oynayan Bir Puanla Ortaya Çıktı

Bir taraftan yeni ürünlerini tanıtan Apple, diğer taraftan üretimi durdurulan bazı ürünlerde servis desteğini geri çekiyor. Servis desteği durdurulan ürünlerse Apple’ın ‘Klasik ve Eski Ürünler’ adlı listesinde sıralanıyor. ABD merkezli şirketin, nisan ayının sonuna doğru 2013 / 2014 MacBook Air ve MacBook Pro modellerini ‘Klasik ve Eski Ürünler’ listesine ekleyeceği belirtilmişti.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Apple Pro Display XDR ve iMac’in Birleştirildiği Tasarım

Apple’ın iş dünyası için yüksek donanım özellikleriyle donattığı Pro Display XDR, bir konsept tasarımda iMac ile birleşti. Gelin ALTRD Studio isimli YouTube kanalının yayınladığı konsept tasarım videosuna yakından bakalım.

Türk Kullanıcıları Sevindirecek watchOS 6.2 Yayınlandı

Teknoloji devi Apple; iOS 13.4, iPadOS 13.4, macOS 10.15.4 ve tvOS 13.4 sürümleriyle birlikte watchOS 6.2'yi yayınladı. Yeni sürümle birlikte Türk kullanıcıları yakından ilgilendiren yenilikler Apple'ın akıllı saatlerine eklendi.

App Store, 20 Ülkede Daha Kullanıma Sunuluyor

Apple, uygulama mağazası App Store’u bu yıl bitmeden 20 ülkede daha kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Cupertinolu şirketin en önemli gelir kalemlerinden biri olan App Store, bugün itibarıyla toplam 155 ülkede hizmet veriyor.

Apple, iPhone Kullanıcılarını Delirten Sorunu Kabul Etti

ABD’li teknoloji devi Apple, kullanıcıların iPhone'larını bir Wi-Fi erişim noktasına çevirmelerine imkan tanıyan Kişisel Erişim Noktası özelliği ile ilgili bir hatayı kabul etti. Cupertinolu şirket, yakın zaman sonra yayınlayacağı bir güncelleme ile sorunu çözüme kavuşturabilir.

Apple; iOS, macOS ve tvOS’un 5. Beta Sürümünü Yayınladı

Teknoloji devi Apple; iOS 13.4, macOS Catalina 10.15.4 ve tvOS 13.4 işletim sistemlerinin 5. beta sürümünü geliştiriciler için yayınladı. Böylelikle şirket, 5 hafta içerisinde 5. beta sürümünü yayınlamış oldu.

Eski Apple Çalışanı VR İşletim Sistemi Prototipi Tasarladı

Büyük teknoloji firmaları, içerisinde çok büyük bir potansiyel barındıran sanal gerçeklik teknolojisi üzerindeki çalışmalarına devam ediyor. Ancak bu alanda çalışmalar yapanlar sadece teknoloji firmaları değil.