Türk Kullanıcıları Sevindirecek watchOS 6.2 Yayınlandı

Birkaç haftadır haberlerini yaptığımız beta süreçlerinin ardından teknoloji devi Apple, işletim sistemlerinin yeni ve merakla beklenen sürümlerini yayınlamaya başladı. Şirket, nihayet bugün yayınladığı yeni işletim sistemi sürümlerinin arasında watchOS’un da yeni sürümünü kullanıma sundu.

Bugün yayınlanan watchOS 6.2 sürümüyle Apple’ın akıllı saatlerine birkaç önemli özellik geldi. Yeni sürümle birlikte Apple Watch akıllı saatlerine uygulama içi satın alma desteği getirildi ve hâlihazırda olan birçok sorun ortadan kaldırıldı. Bununla birlikte ülkemizdeki Apple Watch kullanıcılarını da ilgilendiren bazı özellikler yeni güncellemede yer aldı.

watchOS 6.2 yayınlandı:

apple watchos

watchOS’ta bulunan birçok hatayı gideren ve akıllı saatlerin daha iyi performans vermesini sağlayan yeni watchOS 6.2 sürümü, bugün iPad OS 13.4, macOS 10.15.4 ve tvOS 13.4 sürümleriyle birlikte yayınlandı. Apple’ın watchOS 6.2 ile akıllı saatlerine getirdiği yenilikler şu şekilde:

  • Apple Watch uygulamaları için uygulama içi satın alma geldi.
  • Wi-Fi’dan Bluetooth bağlantısına geçerken müziğin durmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Apple Watch Series 4 ve sonraki modellerde bulunan EKG uygulaması Şili, Yeni Zelanda ve Türkiye’de kullanıma açıldı.
  • Düzensiz kalp ritmi bildirimleri Şili, Yeni Zelanda ve Türkiye’de kullanıma açıldı.

 

iOS 13.4 Güncellemesi Yayınlandı: İşte Gelen Tüm Yenilikler

Apple Watch nasıl güncellenir?

apple watchos

Sahip olduğunuz Apple Watch akıllı saatinizi yeni watchOS sürümüne yükseltmek oldukça basit. Bu işlemi yapmak için üç farklı yol bulunuyor. Biz, bu yazımızda Apple Watch’unuzu iPhone’unuzu kullanarak nasıl güncelleyebileceğinizi anlatacağız. Gelin başlayalım.

  • Öncelikle iPhone’unuzdan Apple Watch uygulamasını açın.
  • Uygulamada bulunan ‘Saatim‘ seçeneğine dokunun.

apple watchos

  • Ardından Genel > Yazılım Güncelleme seçeneklerine dokunun.
  • Yeni bir güncelleme bulunduğu takdirde Apple Watch’unuzun şarj seviyesinin %50’den fazla olduğuna emin olun. Ardından güncellemeyi indirin.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Apple, macOS Catalina 10.15.4 Güncellemesini Yayınladı

Apple, bir süredir beta test aşamasında olan macOS Catalina 10.15.4 güncellemesini yayınladı. Hata düzeltmelerinin, iyileştirmelerin ve yeni özelliklerin bulunduğu güncellemede en dikkat çeken özelliklerden biri de zamanla senkronize şarkı sözleri oldu.

Apple Pro Display XDR ve iMac’in Birleştirildiği Tasarım

Apple’ın iş dünyası için yüksek donanım özellikleriyle donattığı Pro Display XDR, bir konsept tasarımda iMac ile birleşti. Gelin ALTRD Studio isimli YouTube kanalının yayınladığı konsept tasarım videosuna yakından bakalım.

App Store, 20 Ülkede Daha Kullanıma Sunuluyor

Apple, uygulama mağazası App Store’u bu yıl bitmeden 20 ülkede daha kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Cupertinolu şirketin en önemli gelir kalemlerinden biri olan App Store, bugün itibarıyla toplam 155 ülkede hizmet veriyor.

Apple, iPhone Kullanıcılarını Delirten Sorunu Kabul Etti

ABD’li teknoloji devi Apple, kullanıcıların iPhone'larını bir Wi-Fi erişim noktasına çevirmelerine imkan tanıyan Kişisel Erişim Noktası özelliği ile ilgili bir hatayı kabul etti. Cupertinolu şirket, yakın zaman sonra yayınlayacağı bir güncelleme ile sorunu çözüme kavuşturabilir.

Apple; iOS, macOS ve tvOS’un 5. Beta Sürümünü Yayınladı

Teknoloji devi Apple; iOS 13.4, macOS Catalina 10.15.4 ve tvOS 13.4 işletim sistemlerinin 5. beta sürümünü geliştiriciler için yayınladı. Böylelikle şirket, 5 hafta içerisinde 5. beta sürümünü yayınlamış oldu.

Eski Apple Çalışanı VR İşletim Sistemi Prototipi Tasarladı

Büyük teknoloji firmaları, içerisinde çok büyük bir potansiyel barındıran sanal gerçeklik teknolojisi üzerindeki çalışmalarına devam ediyor. Ancak bu alanda çalışmalar yapanlar sadece teknoloji firmaları değil.