Blockchain Tabanlı Anlık Mesajlaşma Uygulaması: Session

Akıllı telefon teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte tüketicilerin alışkanlıkları da değişti. Bu değişimlerden bir tanesi de mesajlaşma uygulamalarıydı. Kullanıcılar, yıllar önce geleneksel kısa mesaj hizmetini kullanıyorlardı ancak internet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımıza giren WhatsApp, kısa mesaj servisinin pabucunu dama atmayı başardı. 

Şimdi sizlere, yeni nesil bir anlık mesajlaşma uygulamasından bahsedeceğiz. Gizliliğini maksimum seviyede önemseyen kullanıcılar için geliştirilen bu anlık mesajlaşma uygulaması, “Session” olarak isimlendiriliyor ve geleceğin teknolojisi olarak kabul gören Blockchain’le destekleniyor. Peki Session, kullanıcılar için neler vadediyor? Dilerseniz şimdi bu sorunun yanıtını inceleyelim.

Session

Session, kullanabilmek için üye olmanız gereken bir mobil uygulama değil. Yani WhatsApp ve Telegram’da olduğu gibi telefon numaranızı bu uygulamaya tanımlamanız gerekmiyor. Session, bunun yerine otomatik olarak bir kimlik kodu oluşturuyor. “56779045af9a8bfvh…” gibi olan kodlar, sizin bu uygulamadaki benzersiz kimliğinizi oluşturuyor. Başkalarıyla Session üzerinden görüşebilmek için bu kodu onlarla paylaşmanız gerekiyor.

WhatsApp İçin Karanlık Mod Yayınlandı (iOS, Android)

Session, açık kaynak kodlu yapısıyla da dikkatleri üzerine çeken bir uygulama. iOS, Android ya da PC platformu üzerinden kullanılabilen uygulama, tüm  geliştiriciler tarafından desteklenebiliyor. Telefonunuzdaki hiçbir veriyi toplamayan uygulama, böylelikle de herhangi bir veri ihlali ya da veri sızıntı riski yaşatmıyor.

Session

Blockchain temelli anlık mesajlaşma uygulaması Session’ın dikkate değer yanlarından bir tanesi de sohbetlerin tamamen erişilemez olması. Yani tıpkı merkeziyetsiz para birimlerinde olduğu gibi şifrelenen mesajlar da hiçbir şekilde sızdırılamıyor. Bu durum, mesajlarının açığa çıkmasını istemeyen kullanıcılar için büyük bir önem arz ediyor.

Session, kullanıma yeni sunulmuş ve hala geliştirilme aşamasında olan bir uygulama. Hala uzunca bir yolu olmasına rağmen bu uygulamanın WhatsApp ya da Telegram gibi anlık mesajlaşma uygulamalarının alternatifi olabilecek potansiyeli var. Eğer sizler de bu uygulamayla ilgili detaylı bilgi almak ve kullanmaya başlamak isterseniz, burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BİP’te Olup WhatsApp’ta Olmayan 9 Özellik

Turkcell’in geliştirdiği ve hem iOS hem de Android kullanıcılarına sunduğu mesajlaşma uygulaması BiP, bazı özellikleriyle pazarın lideri WhatsApp'tan bir adım öne çıkıyor. Gelin o özelliklere birlikte bakalım.

YouTube’un Trendler Sekmesi, Keşfet Olarak Değiştirildi

YouTube, mobil uygulamalarındaki Trendler sekmesini yeni özelliklerle değiştirdi. Yeni 'Keşfet' sekmesi, kullanıcıların trend videoların yanı sıra yeni içerik oluşturucularını keşfetmelerini sağlıyor.

Microsoft, Stream’in Mobil Versiyonunu Güncelledi

Microsoft, 2017 yılında Office 365 Video'nun yerine sunduğu Stream uygulamasının mobil sürümünü iOS ve Android için güncelledi. Yeni güncelleme ile birlikte Stream, çok daha işlevsel bir hale gelmiş durumda.

Spotify, Daha Kişiselleştirilmiş Bir Ana Sayfa Sunuyor

Milyonlarca sanatçı, müzik, podcast ve içeriği bünyesinde barındıran Spotify, kullanıcılara daha kişiselleştirilmiş bir 'Ana Sayfa' sunan güncellemeyi yayınladı. Yeni Ana Sayfa'yla birlikte Spotify, kullanıcılarına günün saatine bağlı olarak oynatma listeleri önerecek.

Uygulamalardaki Virüsleri Bulan Uygulama: VirusTotal

Android cihazlarınıza onlarca uygulama yüklüyorsunuz. Peki bu uygulamaların güvenilir olduğundan nasıl emin oluyorsunuz? VirusTotal uygulaması sayesinde gizli virüsleri yakalayabilir ve cihaz güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

İnternete İhtiyaç Duymayan İlk Ödeme Sistemi: Lava Pay

Hindistanlı Lava isimli akıllı telefon üreticisi, geçtiğimiz gün yaptığı bir duyuruda yeni ödeme uygulaması Lava Pay’i tanıttı. Şirketin yeni uygulamasının en ilgi çekici yanıysa bu uygulamanın internet bağlantısı istememesi.