Google Haritalar’a Etkili Bir Özellik Eklendi

ABD merkezli teknoloji devi Google’ın en popüler hizmetlerinden bir tanesi Haritalar. Bugün milyonlarca tüketici tarafından aktif olarak kullanılan hizmet, navigasyon ve sokak görünümü gibi onlarca etkili özelliğe sahip. Şimdiyse Google Haritalar’ın Android sürümüne sunulan yeni bir özellik, uygulamanın işlevselliğini çok daha artıracak gibi görünüyor.

Google, her yıl düzenli olarak “I/O” etkinliklerini düzenliyor. Bu etkinlik kapsamında yeni hizmetlerini duyuran şirket, I/O 2019 kapsamında “Google Lens” olarak bilinen bir hizmetinin yeni bir özelliğini duyurmuştu. Bu özellik, fiziksel bir restoran menüsünü analiz edilebilme ve popüler yemekleri işaretleyebilmeydi. İşte şimdi bu etkili özellik, Google Haritalar’a entegre edildi.

Google Haritalar

Google Haritalar, işletmeleri de bünyesinde bulunduran bir yapıya sahip. İnsanlar, sahip oldukları işletmeleri Google veritabanına ekleyerek kullanıcıların bu işletmelerin yerlerini öğrenebilmesini sağlıyorlar. Ayrıca söz konusu işletmelerle ilgili görseller de Google Haritalar üzerine eklenebiliyor. Bundan sonra, Google Haritalar’da bulunan restoran görselleri, her zamankinden çok daha önemli olacak.

Google, Microsoft Edge Hakkında Güvenlik Uyarısı Yayınlamayı Durdurdu

Bugüne dek restoran sahipleri ya da tüketiciler, restoranların menülerini Google Haritalar’a ekleyebiliyorlardı. Şimdi ise bu menüler adeta etkileşimli bir hal alacak. Kullanıcılar, bir restorana Google Haritalar üzerinden eriştiklerinde o restorandaki menüde bulunan popüler yemekleri turuncu renkle çizilmiş şekilde görebilecekler.

Google Haritalar’ın popüler yemekleri gösterme aracı bu şekilde çalışacak

Google Haritalar

Android platformu üzerinden Google Haritalar kullananlar, bundan sonra bir restoranı görüntülediklerinde “Yemekleri keşfet” yazan bir bölüm görecekler. Buraya dokunan kullanıcılar, yeni bir sayfaya yönlendirilecekler ve böylelikle de bu etkili özelliği kullanma imkanı yakalayacaklar. Yeni bir restorana gitmeyi düşünen tüketiciler, bu restoranla ilgili bir ön bilgi alabilecekler.

Bu etkileyici özelliğin fiyatların korunmasına da yardımcı olacağı belirtiliyor. Böylelikle özellikle de turistlere karşı sergilenen iş etiğine aykırı yaklaşımlar engellenmiş olacak. Google, şu an için Android platformuna sunduğu bu özelliğin iOS platformuna ne zaman geleceğine dairse herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak bu özelliğin kısa bir süre sonra iOS‘a da gelmesi bekleniyor.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BİP’te Olup WhatsApp’ta Olmayan 9 Özellik

Turkcell’in geliştirdiği ve hem iOS hem de Android kullanıcılarına sunduğu mesajlaşma uygulaması BiP, bazı özellikleriyle pazarın lideri WhatsApp'tan bir adım öne çıkıyor. Gelin o özelliklere birlikte bakalım.

Microsoft, Stream’in Mobil Versiyonunu Güncelledi

Microsoft, 2017 yılında Office 365 Video'nun yerine sunduğu Stream uygulamasının mobil sürümünü iOS ve Android için güncelledi. Yeni güncelleme ile birlikte Stream, çok daha işlevsel bir hale gelmiş durumda.

Spotify, Daha Kişiselleştirilmiş Bir Ana Sayfa Sunuyor

Milyonlarca sanatçı, müzik, podcast ve içeriği bünyesinde barındıran Spotify, kullanıcılara daha kişiselleştirilmiş bir 'Ana Sayfa' sunan güncellemeyi yayınladı. Yeni Ana Sayfa'yla birlikte Spotify, kullanıcılarına günün saatine bağlı olarak oynatma listeleri önerecek.

YouTube’un Trendler Sekmesi, Keşfet Olarak Değiştirildi

YouTube, mobil uygulamalarındaki Trendler sekmesini yeni özelliklerle değiştirdi. Yeni 'Keşfet' sekmesi, kullanıcıların trend videoların yanı sıra yeni içerik oluşturucularını keşfetmelerini sağlıyor.

Uygulamalardaki Virüsleri Bulan Uygulama: VirusTotal

Android cihazlarınıza onlarca uygulama yüklüyorsunuz. Peki bu uygulamaların güvenilir olduğundan nasıl emin oluyorsunuz? VirusTotal uygulaması sayesinde gizli virüsleri yakalayabilir ve cihaz güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

İnternete İhtiyaç Duymayan İlk Ödeme Sistemi: Lava Pay

Hindistanlı Lava isimli akıllı telefon üreticisi, geçtiğimiz gün yaptığı bir duyuruda yeni ödeme uygulaması Lava Pay’i tanıttı. Şirketin yeni uygulamasının en ilgi çekici yanıysa bu uygulamanın internet bağlantısı istememesi.