İnternete İhtiyaç Duymayan İlk Ödeme Sistemi: Lava Pay

İnternet, çıktığı ilk günlerde bile dünyanın kaderini değiştirecek işlere imza attı. Teknoloji ve bilim geliştikçe internet de gelişti ve günümüzdeki haline kadar ulaştı. Bugün, yapacağımız herhangi bir işi, izleyeceğimiz veya öğreneceğimiz herhangi bir şeyi internet üzerinden yapar olduk.

İnternet, geçmişte zor olan birçok işi de kolay hale getirdi. Bunlardan yalnızca bir tanesi olan ödeme servisleri artık dijital dünyaya taşındı. Ancak biz, internetin meyvelerinden bu denli faydalanırken bir şirket, ödeme uygulamasında internet zorunluluğunu ortadan kaldıran bir uygulama tanıttı.

İnternete ihtiyaç duymayan ilk ödeme uygulaması:

lava pay

Hindistan’da yerli bir akıllı telefon üreticisi olan Lava, perşembe günü kendi ödeme uygulaması olan LAVA Pay uygulamasını duyurdu. Bu uygulamanın en ilgi çekici tarafıysa diğer tüm dijital ödeme yöntemlerinin aksine herhangi bir internet bağlantısı gerektirmemesiydi.

Şirketin ürün müdürü Tejinder Singh, yaptığı bir açıklamada uygulamalarında buldukları çözümün piyasa tarafından kabul edilmiş olmasını ve insanların gelecekte para transferlerinin şeklini değiştireceğini dilediklerini aktardı. Şirketin yeni uygulaması, gelecekte çıkaracakları tüm akıllı telefonlarda ön yüklü olarak gelecek.

lava pay

Bununla birlikte Hindistan’da halihazırda Lava akıllı telefonlardan birini kullanan her kullanıcı, ülkede bulunan 800’den fazla servis noktasından birine giderek uygulamayı telefonlarına yükletebilecek. Şirketin yaptığı tanıtıma göre uygulama, hitap edeceği kullanıcılar göz önünde bulundurularak oldukça basit bir arayüzle gelecek.

Lava’nın ödeme uygulamasından para göndermek veya ödeme yapmak için kullanıcılar, alıcının telefon numarasını uygulamaya girecekler. Ardından göndermek istedikleri miktarı yazdıktan sonra para transferi için gerekli olan şifreyi girerek istedikleri işlemi yapabilecekler.

Şüpheli Uygulamalardaki Virüsleri Bulan Uygulama: VirusTotal

Para gönderildikten sonra hem alıcı hem de gönderici para transferine dair bilgilendirme alacaklar. Uygulama, para transferinin yanı sıra kullanıcıların bakiyelerini görüntülemelerine de izin verecek. Kullanıcılar, diledikleri zaman bir bankaya giderek uygulamalarını düzenleyebilecekler.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Google Haritalar’a Etkili Bir Özellik Eklendi

Google Haritalar'a yeni bir özellik eklendi. Şirket, Google Lens hizmetinin sahip olduğu bir özelliği Haritalar'a entegre etti. Bu özellik, restoran menülerinin analiz edilmesini ve popüler yemeklerin görüntülenmesini sağlıyor.

BİP’te Olup WhatsApp’ta Olmayan 9 Özellik

Turkcell’in geliştirdiği ve hem iOS hem de Android kullanıcılarına sunduğu mesajlaşma uygulaması BiP, bazı özellikleriyle pazarın lideri WhatsApp'tan bir adım öne çıkıyor. Gelin o özelliklere birlikte bakalım.

YouTube’un Trendler Sekmesi, Keşfet Olarak Değiştirildi

YouTube, mobil uygulamalarındaki Trendler sekmesini yeni özelliklerle değiştirdi. Yeni 'Keşfet' sekmesi, kullanıcıların trend videoların yanı sıra yeni içerik oluşturucularını keşfetmelerini sağlıyor.

Microsoft, Stream’in Mobil Versiyonunu Güncelledi

Microsoft, 2017 yılında Office 365 Video'nun yerine sunduğu Stream uygulamasının mobil sürümünü iOS ve Android için güncelledi. Yeni güncelleme ile birlikte Stream, çok daha işlevsel bir hale gelmiş durumda.

Spotify, Daha Kişiselleştirilmiş Bir Ana Sayfa Sunuyor

Milyonlarca sanatçı, müzik, podcast ve içeriği bünyesinde barındıran Spotify, kullanıcılara daha kişiselleştirilmiş bir 'Ana Sayfa' sunan güncellemeyi yayınladı. Yeni Ana Sayfa'yla birlikte Spotify, kullanıcılarına günün saatine bağlı olarak oynatma listeleri önerecek.

Uygulamalardaki Virüsleri Bulan Uygulama: VirusTotal

Android cihazlarınıza onlarca uygulama yüklüyorsunuz. Peki bu uygulamaların güvenilir olduğundan nasıl emin oluyorsunuz? VirusTotal uygulaması sayesinde gizli virüsleri yakalayabilir ve cihaz güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.