Microsoft, Stream’in Mobil Versiyonunu Güncelledi

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, bir süredir mobil uygulamalar üzerinde kapsamlı çalışmalar yürütüyor. Kısa bir süre önce akıllı telefonlar için sunduğu Office uygulamalarını güncelleyen Microsoft, şimdi de “Stream” isimli uygulamanın Android ve iOS sürümünü güncelledi. Kullanıcılar, son güncellemeyle birlikte Microsoft Stream’i çok daha etkin bir şekilde kullanabilecekler.

Microsoft, Stream isimli uygulamasını 2017 yılında kullanıma sundu. Office 365 Video’nun halefi olarak karşımıza çıkan Stream, kurumsal bir video paylaşım hizmeti. Kuruluşlar, Stream aracılığıyla çeşitli videolar yükleyebiliyor, bu videoları görüntüleyebiliyor, düzenleyebiliyor ve hatta paylaşabiliyorlar. Microsoft’un son güncellemesi ise Steam’deki ses kalitesinin artırılmasını ve Microsoft’un diğer ürünleriyle entegrasyonun iyileştirilmesini sağlıyor.

Microsoft Stream

Google, Microsoft Edge Hakkında Güvenlik Uyarısı Yayınlamayı Durdurdu

Microsoft Stream’in mobil versiyonu, önceki dönemlerde video çekimlerinin yapılmasına olanak sağlamıyordu. Son güncelleme ise telefonların kameraları aracılığıyla da videolar çekilmesine yardımcı oluyor. Ayrıca kullanıcılar, çekimler sırasında kamera değiştirebiliyor, kayıt öncesinde, sonrasında ve kayıt sırasında videolarına açıklamalar ekleyebiliyorlar. 

Stream için çalışmalarını sürdüren geliştirici ekibin kullanıcıların hizmetine sunduğu yeni güncelleme, iOS ve Android için ortak özellikleri içeriyor. Kullanıcılar, tüm bu özelliklere ek olarak Stream’in iOS versiyonunda çektikleri videoları kırpabilecekler. Bu özellik, şu an için Stream’in Android sürümünde yer almıyor. Microsoft, bu özelliğin Android’e gelip gelmeyeceğini henüz açıklamadı.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Google Haritalar’a Etkili Bir Özellik Eklendi

Google Haritalar'a yeni bir özellik eklendi. Şirket, Google Lens hizmetinin sahip olduğu bir özelliği Haritalar'a entegre etti. Bu özellik, restoran menülerinin analiz edilmesini ve popüler yemeklerin görüntülenmesini sağlıyor.

BİP’te Olup WhatsApp’ta Olmayan 9 Özellik

Turkcell’in geliştirdiği ve hem iOS hem de Android kullanıcılarına sunduğu mesajlaşma uygulaması BiP, bazı özellikleriyle pazarın lideri WhatsApp'tan bir adım öne çıkıyor. Gelin o özelliklere birlikte bakalım.

YouTube’un Trendler Sekmesi, Keşfet Olarak Değiştirildi

YouTube, mobil uygulamalarındaki Trendler sekmesini yeni özelliklerle değiştirdi. Yeni 'Keşfet' sekmesi, kullanıcıların trend videoların yanı sıra yeni içerik oluşturucularını keşfetmelerini sağlıyor.

Spotify, Daha Kişiselleştirilmiş Bir Ana Sayfa Sunuyor

Milyonlarca sanatçı, müzik, podcast ve içeriği bünyesinde barındıran Spotify, kullanıcılara daha kişiselleştirilmiş bir 'Ana Sayfa' sunan güncellemeyi yayınladı. Yeni Ana Sayfa'yla birlikte Spotify, kullanıcılarına günün saatine bağlı olarak oynatma listeleri önerecek.

Uygulamalardaki Virüsleri Bulan Uygulama: VirusTotal

Android cihazlarınıza onlarca uygulama yüklüyorsunuz. Peki bu uygulamaların güvenilir olduğundan nasıl emin oluyorsunuz? VirusTotal uygulaması sayesinde gizli virüsleri yakalayabilir ve cihaz güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

İnternete İhtiyaç Duymayan İlk Ödeme Sistemi: Lava Pay

Hindistanlı Lava isimli akıllı telefon üreticisi, geçtiğimiz gün yaptığı bir duyuruda yeni ödeme uygulaması Lava Pay’i tanıttı. Şirketin yeni uygulamasının en ilgi çekici yanıysa bu uygulamanın internet bağlantısı istememesi.