Elektrikli Uçan Araba Yarışları Gerçek Oluyor

Birçok bilim kurgu filminde, romanında ya da oyununda, uçan araba yarışları betimlenmiş veya anlatılmıştır. Şu an o kitaplarda, filmlerde ya da oyunlarda anlatılan uçan arabalara kavuşmuş değiliz ancak bu konuda bazı girişimler bulunuyor.

Elektrikli uçan arabalar üreten ve Airspeeder yarışlarını düzenleyen Alauda’nın kurucusu Matt Pearson “Elektrikli uçan arabalar, şehirlerimizi özgürleştirecek olan gerçekliğe ilerliyor ve yüzleştiğimiz uzun vadeli sorunların da cevabı olacak. Hiçbir şey, teknolojiyi rekabet kadar hızlı ileri götüremez. 20. yüzyılın başlarındaki F1 pilotları, bugün faydalandığımız ruha öncülük etmişlerdi” diyor.

alauda airspeeder

Alauda, oyunlarda gördüğümüz geleceği günümüze taşıma konusunda iddialı. Sistem için özellikle oyunlardan ilham alındığını söylemek mümkün. Pilotlar, kendilerine yardımcı olması için artırılmış gerçeklik teknolojisinden yararlanacaklar.

Uçan araba yarışları:

alauda airspeeder

Bu yarışların, dünyadaki en ilginç ve en heyecan verici motor sporu olacağını söylemek mümkün. Yarışacak takımların ve üreticilerin ihtiyacı olan donanımlar da Alauda tarafından karşılanacak. Takımlar arasında hem hâlihazırda yarış dünyasında var olan şirketler hem de yeni şirketler yer alabilecek. Böylece yoğun bir rekabet ortamı yaratılmış olacak.

Yarışçılar, motor sporları dünyasındaki şirketlerin ortaklığıyla geliştirilmiş en son elektrikli güç aktarım mekanizmalarını kullanabilecek. Ayrıca bu sayede sıfır emisyonlu bir gelecek hayali de iyice güçlenecek. Elektronik pitstoplar ve kafa kafaya bir rekabet, e-spor izleyicilerinin de dikkatini çekmeyi başaracak.

Airspeeder’ların son insanlı testleri, teknik olarak hazır durumda. Bu uçuşlar, küresel bir sağlık problemi hâline gelen koronavirüs salgını bittikten sonra şirketin Avustralya’daki genel merkezini çevreleyen çölde gerçekleştirilecek. İlk yarışın 2020 yılında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Test aşaması:

airspeeder, uçan araba

Tesis, Avustralya’daki Adelaide’de kuruldu. Seçilen bu bölge, etrafını saran çölün insanlı ve insansız uçuşları gerçekleştirmek için harika bir yer olması sebebiyle uzay ve roket teknolojisinde küresel bir merkez hâline gelmeye başladı. Bu tesis, şirketin teknik üssü olarak mühendisler ve teknik uzmanlara ev sahipliği yapacak.

Firmanın küresel ticari merkeziyse İngiltere’nin başkenti Londra’da hâlihazırda kurulmuş durumda. Bu sayede motor sporları, havacılık ve elektrikli güç aktarım mekanizmaları geliştirme endüstrisindeki teknik uzmanlıklarla yakın bir ilişki kurulmuş olacak.

Toyota Mühendisleri, ‘Dünyanın En Küçük Uçan Arabasının’ İnsanlı Test Uçuşlarına Başladı

Şirket, şu an ileri test aşamasında bulunuyor. MK2 elektrikli uçan araç denemeleri 2019 yılı içerisinde tamamlandı. ABD Hava Kuvvetleri ve Martin Aviation’dan test pilotları ekibi, MK3’ü test edecek. En nihayetinde bu araçlar 200 km/sa hıza ulaşabilecek.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ford Mustang Mach-E’nin Kış Testi Görüntüleri (Video)

Ford'un elektrikli aracı Ford Mustang Mach-E'nin karlı havalarda dört tekerli çekişine ilişkin soru işaretleri ortadan kalktı. Elektrikli Mustang'in yeni test görüntülerine bakılırsa araç tam bir kar canavarı.

Tesla Model Y’nin İç Tasarımını Gösteren Yeni Fotoğraflar

ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın geçtiğimiz yıl tanıttığı orta boy SUV’si Model Y, sahiplerine teslim edilmek için gün sayıyor. Bugün yayınlanan bir dizi fotoğraf, büyük ilgi uyandıran aracın muazzam bir konfor vadeden iç tasarımını ortaya koyuyor.

Dünyanın İlk 3. Sınıf Elektrikli Araç Platformu Tanıtıldı

Olağanüstü dayanıklı elektrikli SUV ve kamyonetleri ile tanınan ABD merkezli start-up şirketi Bollinger Motors, ‘dünyanın ilk ve tek 3. sınıf elektrikli araç platformu’ olarak tanımlanan yeni şasi modelini tanıttı.

Yeni Peugeot 508 Fiyatı ve Dikkat Çeken 8 Özelliği

Yeni Peugeot 508, yeni nesil otomobiller arasından sıyrılmasını sağlayan farklı tasarımıyla dikkat çekiyor. Elbette bu tasarıma eşlik eden özellikleri de cabası. Sizin için, yeni Yeni Peugeot 508'in dikkat çeken özelliklerine yakından baktık.

Ahşaptan Yapılmış 423.000 Liralık Motosiklet: Steampunk EV-1

Fransa merkezli Newron Motors, ahşaptan yapılmış olan ve yalnızca 40 dakikada şarj olabilen motosikletlerini ön siparişe açtı. 2021 yılında hazır olacak motosikletler, yaklaşık 425 bin liraya mal oluyor.

2020 Hyundai i10 -Türkiye Fiyatı

Geçtiğimiz yılın eylül ayında yeni yüzü ile karşımıza çıkan Hyundai i10, Türkiye’ye ilk adımını attı. İki farklı motor seçeneği ile gelen küçük sınıf hatchback modelinin ülkemizdeki başlangıç fiyatı 109.300 TL olarak belirlendi.