Tesla Model Y’nin İç Tasarımını Gösteren Yeni Fotoğraflar

Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla firması, ilk elektrikli crossover’ı unvanına sahip olan Model Y’nin üstündeki örtüyü Mart 2019’da kaldırmıştı. Tesla’nın beşinci yeni otomobil tasarımı olan araç, Model 3 ile yüzde 80’e yakın bir benzerlik taşıyor. En donanımlı versiyonunda 0-100 kilometre hızlanmasını sadece 3.5 saniyede gerçekleştiren Model Y, tek bir şarj ile maksimum 480 kilometrelik sürüş menziline sahip olacak.

Tesla Model Y ile ilgili bugüne kadar pek çok fotoğraf ve video gördük. Şimdi ise Scottsdale, Arizona’da elektrikli crossover’ını teslim almayı bekleyen Eric Weaver adlı bir müşteri sayesinde Tesla Model Y’nin içine detaylı bir bakış atma şansı yakalıyoruz.

Tesla

İkinci sıra koltukların daha fazla bagaj alanı elde etmek için katlanması, aracın gövde hacmini önemli ölçüde büyütüyor. Weaver’ın paylaştığı fotoğraflar sayesinde ana bagajın altında gizli olan bölme de gün yüzüne çıkmış oluyor.

Tesla Model Y

Tesla, Model 3 gibi diğer araçlarında da bu benzer bölmelere yer veriyor ancak Model Y, arka koltuklara daha yakın olan başka bir gizli bölmeye daha ev sahipliği yapıyor. Söz konusu bölme, diğeri kadar derin olmasa da, bilhassa güvenliğinden emin olmak istediğiniz bazı eşyalarınızı koymak için oldukça geniş bir alan sağlıyor. 

Tesla Model Y’nin maksimum bagaj büyüklüğü bu şekilde

Tesla Model Y tasarımı

Tesla Model Y’nin Daha Önce Bilinmeyen Boyutlarını Gösteren Ekran Görüntüleri

Bu ayın başlarında Tesla, ABD’deki Model Y için rezervasyon yapan bazı müşterilerine, teslimatlarının 10-15 Mart tarihleri arasında gerçekleşeceğini bildirmişti. Amerikalı markanın tamamen elektrikli orta boy SUV’si, 39.000 ila 60.000 dolar arasında değişen bir fiyat skalasına sahip. Tesla Model Y hakkındaki tüm detaylara buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Elektrikli Uçan Araba Yarışları Gerçek Oluyor

Birçok kişinin belki de hayalini kurduğu uçan arabalar henüz geliştirilmemiş olsa da elektrikli uçan araba yarışları gerçek oluyor. Yarışı düzenleyecek şirket olan Alauda, ilk yarışı 2020 senesi içerisinde gerçekleştirmeyi planlıyor.

Dünyanın İlk 3. Sınıf Elektrikli Araç Platformu Tanıtıldı

Olağanüstü dayanıklı elektrikli SUV ve kamyonetleri ile tanınan ABD merkezli start-up şirketi Bollinger Motors, ‘dünyanın ilk ve tek 3. sınıf elektrikli araç platformu’ olarak tanımlanan yeni şasi modelini tanıttı.

Yeni Peugeot 508 Fiyatı ve Dikkat Çeken 8 Özelliği

Yeni Peugeot 508, yeni nesil otomobiller arasından sıyrılmasını sağlayan farklı tasarımıyla dikkat çekiyor. Elbette bu tasarıma eşlik eden özellikleri de cabası. Sizin için, yeni Yeni Peugeot 508'in dikkat çeken özelliklerine yakından baktık.

Ahşaptan Yapılmış 423.000 Liralık Motosiklet: Steampunk EV-1

Fransa merkezli Newron Motors, ahşaptan yapılmış olan ve yalnızca 40 dakikada şarj olabilen motosikletlerini ön siparişe açtı. 2021 yılında hazır olacak motosikletler, yaklaşık 425 bin liraya mal oluyor.

2020 Hyundai i10 -Türkiye Fiyatı

Geçtiğimiz yılın eylül ayında yeni yüzü ile karşımıza çıkan Hyundai i10, Türkiye’ye ilk adımını attı. İki farklı motor seçeneği ile gelen küçük sınıf hatchback modelinin ülkemizdeki başlangıç fiyatı 109.300 TL olarak belirlendi.

Ford Mustang Mach-E’nin Kış Testi Görüntüleri (Video)

Ford'un elektrikli aracı Ford Mustang Mach-E'nin karlı havalarda dört tekerli çekişine ilişkin soru işaretleri ortadan kalktı. Elektrikli Mustang'in yeni test görüntülerine bakılırsa araç tam bir kar canavarı.