Horizon Zero Dawn, Geniş Açı Desteğiyle Gelecek

Aksiyon RPG olarak tanımlayabileceğimiz video oyunu Horizon Zero Dawn, 2017 yılında PlayStation 4 platformu için piyasaya sunulmuştu. Oyuncuları mest eden grafiklere sahip olan oyun, böylece şimdiye dek PlayStation 4 için yapılmış oyunlar arasında sağlam bir yer edinmeyi başarmıştı. Bu noktada bu görsel şöleni yalnızca PS oyuncularına sunarak haksızlık etmek istemeyen Guerilla Games, geçtiğimiz günlerde oyunun PC platformu için çıkacağını açıklamıştı.

Valve bünyesinde bulunan Steam üzerinden önümüzdeki yaz aylarında PC oyuncularının beğenisine sunulacak olan oyunun, bu platformda nasıl görüneceği ise merak ediliyordu. Nitekim oyunun Steam sayfasında da yalnızca PS4’ten alınmış görüntülere yer veriliyordu. Ancak ortaya çıkan yeni bir ekran görüntüsü, oyunun PC’de nasıl görüneceğini gözler önüne serdi.

Horizon Zero Dawn, ultra geniş açıyı destekleyecek:

Horizon Zero Dawn

Oyunun yolda olan PC sürümüne ait görsel, PC platformunda geniş ekran desteğinin sunulacağını gösteriyor. Bu noktada oyunun geliştirici ekibi Guerilla Games’ten Anne van der Zanden, geçtiğimiz günlerde kendisine yöneltilen Horizon Zero Dawn’ın ultra geniş ekran desteğine sahip olup olmayacağı sorusuna da olumlu bir cevap vermişti.

2017’de piyasaya sürüldüğünden beri 10 milyondan fazla kopya satan Horizon Zero Dawn, üst düzey makinelerin dünyada dolaştığı ve insanların daha ilkel bir yaşama dönmelerini konu alıyor. O dönem içerisinde yaşayan insanlar, genellikle geliştirilmiş yaylar yardımıyla dünyada dolaşmakta olan makineleri avlıyorlar. Aloy adındaki genç bir kadın ise dünya hakkında daha çok şey öğrenmek için yolculuğa çıkıyor.

Steam, Eş Zamanlı Oyuncu Rekorunu Kırdı

Şu anda Steam üzerinde yer alan Horizon Zero Dawn, 2020’nin yaz aylarında piyasaya sürülecek. Bu noktada oyunun Steam sayfasına ulaşmak için bu bağlantıyı kullanabilir ve oyunla ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Steam Fiyatı 41 TL Olan Oyun Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu

Steam, bugüne dek 41 TL'ye sattığı Autobahn Police Simulator isimli bir oyunu ücretsiz yaptı. 7 Nisan'a kadar faydalanabileceğiniz bu kampanya, evlerinizde oturduğunuz şu günlerde sizleri bir polis memurunun hayatına sokacak.

Epic Store’da Gelecek Hafta Hangi Oyunlar Ücretsiz Olacak?

Epic Games Store, ücretsiz oyunlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Gelecek haftanın ücretsiz oyunları Watch Dogs ve The Stanley Parable olarak açıklandı. Gelin detaylara yakından bakalım.

The Witcher 4’te Oyuncuların Görmek İstediği 7 Şey

Netflix'in The Witcher dizisiyle birlikte tekrar popüler hâle gelen The Witcher oyunlarına yakın gelecekte bir yenisi daha eklenebilir. Peki oyuncular The Witcher 4'te neler görmek istiyor? Gelin bu soruya 7 alt başlıkta yanıt arayalım.

EA, E-Spor Etkinliklerini ‘Corona’ Sebebiyle Askıya Aldı

Corona virüsü salgını, dünya genelinde önemli etkinlikleri etkilemeye devam ediyor. Electronic Arts, bugün tüm canlı e-spor etkinliklerini Corona virüsü salgını nedeniyle askıya aldığını duyurdu.

Call of Duty: Warzone 15 Milyon Oyuncuyu Aştı

Activision, yaptığı açıklamayla 15 milyon kişinin yeni Call of Duty: Warzone’u oynadığını açıkladı. Bu battle royale modu çıkalı yalnızca birkaç gün olmasına rağmen oldukça iyi bir oyuncu sayısına ulaşıldı.

The Witcher 3 İçin Geliştirilen Harika Doku Modu

Polonya merkezli oyun geliştiricisi CD Projekt Red tarafından 5 yıl önce piyasaya sürülen The Witcher 3, halen birçok oyuncu tarafından sevilerek oynanıyor. Ayrıca bazı mod geliştiricileri de oyunun nispeten yaşlanan grafikleri üzerinde çalışıyor.