The Witcher 4’te Oyuncuların Görmek İstediği 7 Şey

Geçtiğimiz günlerde bir sonraki The Witcher oyununu geliştirmeye başlayacakları zamanın ‘Cyberpunk 2077’nin çıkışının hemen sonrası’ olarak açıklayan CD Projekt RED, oyunun The Witcher 3: Wild Hunt’ın doğrudan devamı olmayacağını belirtmişti. Oyuncuları heyecanlandıran bu açıklama, kafalarda birçok soru işareti oluşmasına da neden olmuştu.

Bilindiği üzere The Witcher 3: Wild Hunt, yaklaşık 5 yıl önce hayatımıza girdi ve özellikle Netflix dizisinden sonra oyuna olan ilgi tavan yaptı. Dolayısıyla yeni oyun için beklentiler de oldukça yükseldi. Biz de oyuncuların bu beklentilerinden bazılarını bir araya getirdik. İşte The Witcher 4’ten beklenen 7 şey.

1. Daha fazla sayıda mitolojik yaratık:

The Witcher canavar

The Witcher’ın yaratıklarının birçoğunun Avrupa mitolojilerine dayandığı herkesçe biliniyor ancak oyuncular yeni oyunda farklı mitolojik yaratıkları görmek istiyorlar. Selkie, Leprechaun’un farklı bir versiyonu ya da Avusturya mitolojisinden Tatzelwurm bunlardan bazıları olabilir.

2. Netflix dizisinden çok fazla etkilenilmemesi:

Netflix dizisinden sonra The Witcher oyununu oynamak isteyenlerin sayısı arttı ancak yeni oyunu tamamen dizinin etkisiyle oluşturmak, oyuncuların isteyeceği bir durum değil. Dolayısıyla CD Projekt RED, bu noktada orijinal seri ve dizi arasındaki dengeyi iyi kurmalı.

3. Güçlü bir hikâye:

The Witcher

Oyun dünyası gelişiyor ve günümüzde artık birçok açık dünya oyunu mevcut. Bu yüzden The Witcher 4’ün öne çıkması için iyi hazırlanmış bir ana hikâyeye ihtiyaç var. 

4. The Witcher 3’ten devam eden kayıt özelliği:

The Witcher 3’teki verilerinizi The Witcher 4’te içe aktarabiliyor olmanız, sizin için iyi bir özellik olabilir ancak bu noktada CD Projekt RED’in oyunun The Witcher 3’ün doğrudan devamı olmayacağı açıklaması akıllara geliyor. Bu yüzden bu özellik yeni oyunda yer almayabilir.

5. Daha fazla oyun müziği:

The Witcher

‘Toss A Coin To Your Witcher’ oyunun hayranları tarafından oldukça seviliyor ancak yeni oyunda bundan daha fazlası görülmek istenebilir. CD Projekt RED’in ne gibi sürprizlerle karşımıza çıkacağını hep birlikte göreceğiz.

6. Geliştirilmiş işaretler:

The Witcher dünyası, bilindiği gibi koruyucu kalkanlar oluşturmanıza, düşmanlarınızı ateşe vermenize imkân veren işaretlere sahip. Yeni oyunda işaret sisteminin yeniden ele alınması ve geliştirilmesi iyi sonuçlar verebilir. Örneğin Axii Sign’ı kullanırken daha gelişmiş diyalog seçenekleri bizleri karşılayabilir.

7. Nintendo konsol desteği

The Witcher

PS4 ve Xbox One ile karşılaştırıldığında Nintendo Switch geride kalıyor diyebiliriz ancak bilindiği üzere The Witcher 3, sonradan Nintendo Switch için yayınlanmıştı. Yeni oyun için de Nintendo Switch desteği beklenebilir.

Netflix’in The Witcher Dizisi, CD Projekt’i Avrupa’nın En Değerli İkinci Oyun Şirketi Yaptı

The Witcher 4’ten beklenenleri bir araya getirdiğimiz yazımızın sonuna geldik. Siz de listede olması gerektiğini düşündüğünüz beklentilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Steam Fiyatı 41 TL Olan Oyun Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu

Steam, bugüne dek 41 TL'ye sattığı Autobahn Police Simulator isimli bir oyunu ücretsiz yaptı. 7 Nisan'a kadar faydalanabileceğiniz bu kampanya, evlerinizde oturduğunuz şu günlerde sizleri bir polis memurunun hayatına sokacak.

Epic Store’da Gelecek Hafta Hangi Oyunlar Ücretsiz Olacak?

Epic Games Store, ücretsiz oyunlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Gelecek haftanın ücretsiz oyunları Watch Dogs ve The Stanley Parable olarak açıklandı. Gelin detaylara yakından bakalım.

EA, E-Spor Etkinliklerini ‘Corona’ Sebebiyle Askıya Aldı

Corona virüsü salgını, dünya genelinde önemli etkinlikleri etkilemeye devam ediyor. Electronic Arts, bugün tüm canlı e-spor etkinliklerini Corona virüsü salgını nedeniyle askıya aldığını duyurdu.

Call of Duty: Warzone 15 Milyon Oyuncuyu Aştı

Activision, yaptığı açıklamayla 15 milyon kişinin yeni Call of Duty: Warzone’u oynadığını açıkladı. Bu battle royale modu çıkalı yalnızca birkaç gün olmasına rağmen oldukça iyi bir oyuncu sayısına ulaşıldı.

The Witcher 3 İçin Geliştirilen Harika Doku Modu

Polonya merkezli oyun geliştiricisi CD Projekt Red tarafından 5 yıl önce piyasaya sürülen The Witcher 3, halen birçok oyuncu tarafından sevilerek oynanıyor. Ayrıca bazı mod geliştiricileri de oyunun nispeten yaşlanan grafikleri üzerinde çalışıyor.

Horizon Zero Dawn, Geniş Açı Desteğiyle Gelecek

2017'de PlayStation 4'e özel bir oyun olarak piyasaya sunulan Horizon Zero Dawn, önümüzdeki yaz aylarında PC platformuna gelecek. Ortaya çıkan yeni bir ekran görüntüsü ise oyunun ultra geniş açıyı (3440 x 1440) destekleyeceğini gösteriyor.