TikTok, Android’de 1 Milyar İndirmeye Ulaştı

Gündemimizden çıkmayan yeni tür koronavirüs COVID-19 sebebiyle kendilerini evlerinde karantina altına alan kişiler, sosyal medya platformlarının bir hayli yoğun günler geçirmesine neden oluyor. Bu platformlar arasında en çok kullanılanlardan olan TikTok, koronavirüsün dünya genelinde etkisini göstermesiyle beraber daha da sık kullanılmaya başlandı.

Belirli konseptlere sahip kısa videoların paylaşıldığı ve bu videoların diğer kullanıcılar tarafından görüntülendiği bir sosyal medya platformu olan TikTok, kullanıcı kitlesinde hızla artış yaşayarak önemli bir barajı geride bıraktı.

TikTok, Android platformunda 1 milyar indirmeye ulaştı.

tiktok 1 milyar indirme

Çin’in başkenti olan Beijing merkezli ByteDance şirketinin ürünü TikTok, 2016 yılının Ekim ayında piyasaya sürülmesinin ardından bir hayli yol kat etti. 2017 yılında Çin’in dışına açılan TikTok, ortaya koyduğu yeni akımlarla insanların ilgisini çekmeyi başardı.

Yıllar geçtikçe kullanıcı sayısında da artış yaşayan video odaklı sosyal medya platformu, bugün itibarıyla Android platformunda 1.000.000.000 indirme sayısını geride bıraktı.

Ulaştığı indirme ve yükleme sayısı ile TikTok, Android işletim sisteminin uygulama mağazası olan Play Store üzerinde en çok indirilen 2. uygulama olma unvanın sahip oldu. En çok kullanılan uygulama ise hala WhatsApp.

TikTok ile Türk Kızılay’dan Koronavirüse Karşı Ortak Kampanya

Kullanıcılarının %78’i memleketi Çin’de bulunan TikTok’un günümüz şartlarında çok daha fazla kullanılır hâle gelmesi ve internet trafiğini oldukça meşgul etmesi doğrultusunda Avrupa’da 30 gün boyunca HD kalitede video desteği sunmayacağı da açıklanmıştı.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Instagram Web Sürümüne Canlı Yayın İzleme Özelliği Geldi

Koronavirüs nedeniyle insanların evlerinde kaldığı bu günlerde eskisine nazaran daha geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Instagram, web sürümü için canlı yayın izleme desteği sunmaya başladı.

WhatsApp Görüntülü Grup Sohbetleri Artık Daha Kolay

Görüntülü grup sohbetleri özelliğini 2018 yılında desteklemeye başlayan WhatsApp, bu özelliğini daha kolay kullanılabilir hale getiriyor. Bundan sonra görüntülü grup sohbetleri çok daha kolay bir şekilde başlatılabilecek.

Microsoft Hesabı Nasıl Açılır, Ne İşe Yarar?

Eskiden yalnızca bir e-posta hesabı olarak kullanılan Hotmail, Outlook ve Windows Live hesapları, artık pek çok uygulamayı aynı anda kullanmanızı sağlayan Microsoft hesaplarına dönüştü. Peki Microsoft hesabı nasıl açılır, ne işe yarar ve hangi program ve uygulamalarda kullanılır? Gelin temel seviyeden konuya dair tüm bilgileri anlatalım.

Sosyal Medya Trolü Nedir, Kimdir, Nasıl Başa Çıkılır?

Troller dikkat verdiğiniz zaman güçlenerek size ve topluma zarar veren paylaşımlar yapar, herhangi bir ilgi göstermez ve görmezden geldiğinizde ise ise çoğunlukla geri çekilirler. Sosyal medyadaki troller ile nasıl bir strateji izleyerek başa çıkabileceğinizi gelin bu yazıda etraflıca inceleyelim.

2020 En İyi 10 Youtube Video İndirme Uygulaması

Youtube, gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. İşte bu blog yazımızda sizlere en iyi Youtube video indirme uygulaması konusunda bilgiler vereceğiz.

YouTube’dan Para Kazanmak İçin Kullanılan 8 Teknik

Bir YouTube kanalı açarak hemen para kazanmak çok zor. Öncelikle para kazanma yollarını bilmemiz gerekiyor. Biz de bir gün ünlü bir içerik üreticisi olmak isteyenler için en iyi YouTube para kazanma tekniklerini derledik.