Twitter, Kullanıcı Verilerini Satmaya Başlayacak

Koronavirüs salgınıyla beraber insanların haber akışına olan ilgisinin artmasıyla birlikte kullanıcı sayısında artış yaşayan Twitter, veri paylaşım politikasını güncelledi. Dünya üzerindeki gündemden haberdar olmak isteyen kişilerin en çok uğradığı sosyal medya platformlarının başında gelen Twitter, yaptığı yeni açıklamayla iş ortaklarına kullanıcı verilerini satacağını duyurdu. 

Şirketin yayınladığı son güncellemeyle birlikte ‘mobil uygulama reklamlarını kontrol etme özelliği’ geliyor. Bu özellik, platform üzerinde reklam veren şirketlerin kullanıcı verilerini kontrol ederek daha spesifik reklam verebilmelerini sağlayacak. Bu noktada, isteyen kullanıcılar Twitter’a pazarlama cephesinde yardımcı olarak kullanıcı verilerini istek durumlarına göre açıp kapatabilecekler. 

Kullanıcı verileri iş ortaklarıyla paylaşılıyor:

twitter

Bu kararın genel iş ve kullanıcı tabanı açısından olumsuz etkisi olup olmayacağı şu an için bilinmiyor. Aslında Twitter, bu noktada her platformun yapmadığı bir şey yapıyor. Özellikle Facebook gibi sosyal medya platformlarının gizlice kullanıcı verilerini sattığı düşünüldüğünde Twitter’ın bunu kullanıcının iznine bırakması olumlu olarak nitelendirildi. 

DSÖ, Türkiye’deki Koronavirüs Vaka Sayısı Hakkında Açıklama Yaptı

Koronavirüs Twitter’ı da etkiliyor:

COVID-19 salgını, her ne kadar Twitter’ın kullanıcı sayısını artırmış olsa da şirkete reklam veren firmaların zarar etmesinden dolayı reklam alamayan şirket, artan sunucu yüküyle birlikte finansal olarak zarar ediyor. 

Elbette bu noktada Twitter’ın iş ortaklarıyla ne kadar veri paylaştığı önemli. Şirket, henüz bu konuda açıklama yapmadı ancak siz bu durumdan etkilenmek istemiyorsanız, Twitter ayarlarınıza giderek güncelleme yapabilirsiniz.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Instagram Web Sürümüne Canlı Yayın İzleme Özelliği Geldi

Koronavirüs nedeniyle insanların evlerinde kaldığı bu günlerde eskisine nazaran daha geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Instagram, web sürümü için canlı yayın izleme desteği sunmaya başladı.

WhatsApp Görüntülü Grup Sohbetleri Artık Daha Kolay

Görüntülü grup sohbetleri özelliğini 2018 yılında desteklemeye başlayan WhatsApp, bu özelliğini daha kolay kullanılabilir hale getiriyor. Bundan sonra görüntülü grup sohbetleri çok daha kolay bir şekilde başlatılabilecek.

Microsoft Hesabı Nasıl Açılır, Ne İşe Yarar?

Eskiden yalnızca bir e-posta hesabı olarak kullanılan Hotmail, Outlook ve Windows Live hesapları, artık pek çok uygulamayı aynı anda kullanmanızı sağlayan Microsoft hesaplarına dönüştü. Peki Microsoft hesabı nasıl açılır, ne işe yarar ve hangi program ve uygulamalarda kullanılır? Gelin temel seviyeden konuya dair tüm bilgileri anlatalım.

Sosyal Medya Trolü Nedir, Kimdir, Nasıl Başa Çıkılır?

Troller dikkat verdiğiniz zaman güçlenerek size ve topluma zarar veren paylaşımlar yapar, herhangi bir ilgi göstermez ve görmezden geldiğinizde ise ise çoğunlukla geri çekilirler. Sosyal medyadaki troller ile nasıl bir strateji izleyerek başa çıkabileceğinizi gelin bu yazıda etraflıca inceleyelim.

2020 En İyi 10 Youtube Video İndirme Uygulaması

Youtube, gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. İşte bu blog yazımızda sizlere en iyi Youtube video indirme uygulaması konusunda bilgiler vereceğiz.

YouTube’dan Para Kazanmak İçin Kullanılan 8 Teknik

Bir YouTube kanalı açarak hemen para kazanmak çok zor. Öncelikle para kazanma yollarını bilmemiz gerekiyor. Biz de bir gün ünlü bir içerik üreticisi olmak isteyenler için en iyi YouTube para kazanma tekniklerini derledik.