Bazı Hatalı SSD’ler, 40 Bin Saatten Sonra Çöküyor

Zaman zaman ürünlerde üretimden kaynaklı olarak sorunlar karşımıza çıkabiliyor. Bu hatalı ürünlerin büyük ve pahalı olanları genelde geri çağrılıyor. Daha ucuz olanları ise genelde boşa çıkıyor. 

Hewlett Packard Enterprise (HPE), bazı SSD disklerinde üretimden kaynaklanan bir hata olduğunu açıkladı. Bu hatalı SSD’ler, belli bir süre kullanıldıktan sonra geri dönüşü olmayan şekilde bozuluyor. 

40.000 saat ömür

40000 saat ömür

Üretici yazılımları olan firmware içerisinde bulunan bir hatadan kaynaklanan bu sorunun, tam olarak 40 bin saatlik (4 yıl, 206 gün, 16 saat) kullanımın ardından SSD’nin çökmesine neden olduğunu gösteriyor. Firma ayrıca, SSD çökmesi yaşandıktan sonra ne SSD’nin ne de içindeki verilerin kurtarılamadığını belirtiyor. 

Bu türden bir sorun, ortalama bir ev kullanıcısı için oldukça büyük bir sorun oluşturabilir. Öte yandan, firmalar böyle bir sorunla karşılaşmaları halinde çok büyük sorunlarla karşı karşıya kalacaktır. 

SSD Bellek Arayüz Hızını Yüzde 50 Artıracak Yeni Teknoloji Duyuruldu

HPE’nin ürün tanımına göre bu cihazlar, ‘büyük veri analizi, bulut bilişim, aktif arşivleme, veri tabanı uygulamaları ve veri ambarları’ için kullanılıyor. HPE, bu cihazları hem tek başına hem de HPE ProLiant, Synergy ve diğer depolama ürünlerinde sattı. 

RAID güvenlikleri boşa düşebilir

raid

Normal şartlarda, büyük veri çökmelerinin önüne geçilmesi için alınacak olan önlemler bulunuyor. RAID sistemleri, birbirine bağlı disklerden oluşuyor ve bu disklerden biri arızalansa bile diğerleri onun yerini alabiliyor. 

Dünyanın İlk Çift Ekranlı Dizüstü Oyun Bilgisayarı: Karşınızda HP Omen X 2S

Öte yandan şirketler, bu sistemleri kurmak için toplu alımlar yapıyor. Haliyle de RAID sistemindeki diskler neredeyse eş zamanlı olarak kuruluyor. Bu da peşpeşe çökmeleri anlamına geliyor. HPE de açıklamasında bu durumun altını çiziyor. 

Bahsi geçen ürünler ise 800 GB ve 1,6 TB SAS modeller ve depolama ürünleri olarak biliniyor. Tam ürün listesiyse burada yer alıyor. Bu durumdan tüm HPD7 ve öncesindeki donanımlar etkileniyor. HPE, donanımın içindeki yazılımı güncellemek nasıl yapacağınızı, güncellemeleri ve toplam kullanım süresini nasıl görebileceğinizi de açıklıyor. HPE’ye göre donanımlardaki çökme, en erken ekim ayında başlayacak. 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Huawei P40 Pro Tanıtıldı: Fiyatı ve Özellikleri Açıklandı

Huawei, Google uygulamalarının bulunmadığı amiral gemisi segmentindeki ikinci telefon serisi P40’ı tanıttı. Ailenin ortanca üyesi Huawei P40 Pro daha geniş bir ekran ve daha iyi kamera donanımına sahip. Gelin tüm özellikleri ve fiyatı ile Huawei P40 Pro'ya yakından bakalım.

Mi Store Türkiye’den Toplamda 41 Hediyeli Büyük Çekiliş

Mi Store Türkiye, büyük bir çekilişle birlikte Xiaomi kullanıcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Toplamda 41 adet hediyenin kullanıcılarla buluşacağı çekilişin detaylarını ve katılım şartlarını haberimizden öğrenebilirsiniz.

A101 Aktüel Kataloğu 26 Mart-2 Nisan:Tüm Teknolojik Ürünler

A101'in her hafta yayınlamış olduğu aktüel ürünler kataloğunda yer alan teknolojik ürünleri sizin için seçip listeliyoruz. 26 Mart - 2 Nisan 2020 tarihlerini kapsayan son katalogda toplam 3 teknolojik ürün var. Bu haftanın en dikkat çeken ürünü ise Honor 8S oldu.

Telefonların İnternetini Hızlandırmanın Yolları

Telefonların İnternetini Hızlandırmanın Yolları, Telefon İnternet Bağlantısını Nasıl Hızlandırırım, Telefon İnternetini Hızlandırmak, İnternet Tüketen Uygulamaların Devre Dışı Bırakılması, Android Hızlandırma, IOS Hızlandırma

Lenovo K5 İncelemesi ve Özellikleri

Lenovo K5 Teknik Donanım Özellikleri, Levono K5 Batarya Kapasitesi, Lenovo K5 İncelemesi, Lenovo İşletim Sistemi, Lenovo K5 Hakkında

Huawei Verizon’a Patent Davası Açtı

Huawei patent davası ile ilgili problemler uzun süredir sürüyor. İddiaya göre Verizon izinsiz olarak Huawei patentli ürünleri kullanıyor.