Koronavirüse Karşı İlaç Üretimine Süper Bilgisayar Desteği

San Diego Üniversitesi’nden Profesör Rommie Amaro, koronavirüsün ilk tam atom modelini oluşturmak için yürütülen çalışmalara öncülük ediyor. Amaro, “Parçacığın dışının nasıl göründüğü ve nasıl davrandığı konusunda iyi bir modele sahip olursak moleküler tanımaya katılan farklı bileşenler hakkında iyi bir görüş elde edeceğiz” dedi.

Moleküler tanıma, virüsün ACE2 reseptörleri ve konakçı hücre zarı içindeki diğer hedeflerle nasıl etkileşime girdiğini içeriyor. Amaro, “Farklı çözünürlüklerdeki verileri Frontera gibi liderlik seviyesindeki tesislerde simüle edilebilen tek bir uyumlu modelde birleştirmeye çalışıyoruz” dedi.

Koronavirüsle mücadeleye süper bilgisayar desteği:

süper bilgisayar

Amaro’nun koronavirüsle ilgili yaptığı çalışma, Şubat 2020’de bilimsel dergi ACS Central Science’ta yayınlandı. Biyokimya profesörünün çalışması, grip virüsünün tüm atom simülasyonlarını temel alıyor. Amaro, grip için Frontera’nın selefi olan Blue Waters süper bilgisayarını kullandıklarını söyledi. Bununla birlikte koronavirüsle yapılan çalışma çok daha hızlı bir şekilde ilerliyor.

Sony, Koronavirüs Salgını Sebebiyle PlayStation’da Oyun İndirme Hızını Kısıtlıyor

Blue Waters, Illinois Üniversitesi’nin Süper Bilgisayar Uygulamaları Ulusal Merkezi’ndeki petabayt düzeyindeki bilgisayar olarak biliniyor. Söz konusu simülasyonların koronavirüsün enfektivite için gerekli olan farklı kısımları hakkında yeni bilgiler vermesi bekleniyor. Bu farklı özellikler anlaşılabilirse bilim insanlarının yeni ilaçlar üretme şansının da artacağı ifade ediliyor.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Huawei P40 Pro Tanıtıldı: Fiyatı ve Özellikleri Açıklandı

Huawei, Google uygulamalarının bulunmadığı amiral gemisi segmentindeki ikinci telefon serisi P40’ı tanıttı. Ailenin ortanca üyesi Huawei P40 Pro daha geniş bir ekran ve daha iyi kamera donanımına sahip. Gelin tüm özellikleri ve fiyatı ile Huawei P40 Pro'ya yakından bakalım.

Mi Store Türkiye’den Toplamda 41 Hediyeli Büyük Çekiliş

Mi Store Türkiye, büyük bir çekilişle birlikte Xiaomi kullanıcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Toplamda 41 adet hediyenin kullanıcılarla buluşacağı çekilişin detaylarını ve katılım şartlarını haberimizden öğrenebilirsiniz.

A101 Aktüel Kataloğu 26 Mart-2 Nisan:Tüm Teknolojik Ürünler

A101'in her hafta yayınlamış olduğu aktüel ürünler kataloğunda yer alan teknolojik ürünleri sizin için seçip listeliyoruz. 26 Mart - 2 Nisan 2020 tarihlerini kapsayan son katalogda toplam 3 teknolojik ürün var. Bu haftanın en dikkat çeken ürünü ise Honor 8S oldu.

Telefonların İnternetini Hızlandırmanın Yolları

Telefonların İnternetini Hızlandırmanın Yolları, Telefon İnternet Bağlantısını Nasıl Hızlandırırım, Telefon İnternetini Hızlandırmak, İnternet Tüketen Uygulamaların Devre Dışı Bırakılması, Android Hızlandırma, IOS Hızlandırma

Lenovo K5 İncelemesi ve Özellikleri

Lenovo K5 Teknik Donanım Özellikleri, Levono K5 Batarya Kapasitesi, Lenovo K5 İncelemesi, Lenovo İşletim Sistemi, Lenovo K5 Hakkında

Huawei Verizon’a Patent Davası Açtı

Huawei patent davası ile ilgili problemler uzun süredir sürüyor. İddiaya göre Verizon izinsiz olarak Huawei patentli ürünleri kullanıyor.