Lenovo K5 İncelemesi ve Özellikleri

Aynı zamanda bir bilgisayar üreticisi olan Lenovo tarafından üretilmiş orta segment akıllı telefonlar arasındaki Lenovo K5 incelemesi yazımızda, cihazın özelliklerini inceleyerek sizler için yorumladık.

Genel özelliklerine baktığımızda Vestel Venus giriş seviyesi telefonların önemli ölçüde gerisinde kaldığını söyleyebileceğimiz telefon hakkındaki yorumlarımızı, aşağıda bulabilirsiniz.

Lenovo K5 incelemesi ve özellikleri hakkında paylaşılan tecrübeler;

Ekran İncelemesi

IPS LCD ekran teknolojisine sahip olan cihazın 294 PPI piksel yoğunluğu, birçok giriş seviyesi telefonun altında demek mümkündür. 720×1280 piksel ekran çözünürlüğüne sahip telefonun çözünürlük konusunda bekleneni veremese de, idare edilebilecek düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Ekran gövde oranının %68,36 olması, benzer cihazlara göre ortalama bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Batarya Kapasitesi

2750 mAh pil değerine sahip telefonun Belki de öne çıkabilecek tek olumlu yanı, pil kapasitesidir. Zira diğer özelliklerine göre elde edilecek performans düşünüldüğünde, yeterli bir kapasite olduğunu çok rahat söyleyebiliriz.

Kamera Özellikleri

Lenovo K5 incelemesi için her telefonda olduğu gibi, kamera özelliklerine dikkat kesildik. Telefonun 13 MP çözünürlükte kameraya sahip olması, sınıfı için yeterli sayılabilecek bir özelliktir. Ancak hemen belirtelim ki, beklediğimiz gibi karanlık ortamlarda çok net görüntüler sağlamıyor. Kameranın LED flaş ile desteklenmiş olması güzel olsa da, Flaşın etkisi karanlık ortamlarda çok net görüntüler için yetersiz kalıyor.

5 MP ön kamerasının video çözünürlüğü 720p olan telefon, ana kamera ile gündüz çekimlerinde yeterli kabul edilebilecek bir seviyeye sahip.

Lenovo K5 Teknik Donanım Özellikleri

Öncelikle RAM ve dahili hafızadan bahsedecek olursak, 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafıza özellikleri için yeterli gözüküyor olsa da, daha fazlası için bekleneni verecek düzeyde değil. Üstüne birde hafıza kartı desteğinin 32 GB ile sınırlandırılmış olması, bu anlamda büyük bir olumsuzluk olarak kabul edilebilir.

Qualcomm Snapdragon 415 MSM8929 Yonga setiyle desteklenen telefonun işletim sistemi, Android olup, işletim sistemi versiyonu olarak da Android 5.1.1. Lollipop tercih edilmiş.

Sonuç olarak baktığımızda, bu fiyatlara giriş seviyesinde bir telefon arıyorsanız, Vestel Venüs giriş seviyesi telefonların çok daha yüksek özelliklere sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca yerli malı olması da, Venüs serisi tercihiniz için, ayrı bir sebep olabilir.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bazı Hatalı SSD’ler, 40 Bin Saatten Sonra Çöküyor

Hewlett Packard Enterprise (HPE), bazı SSD sürücülerin, kullanıcılar şimdiden önlem almazsa onlar için felaket olabilecek şekilde kötü çöktüğünü açıkladı. Bu SSD’ler teknik olarak dibe vuruyor.

Huawei P40 Pro Tanıtıldı: Fiyatı ve Özellikleri Açıklandı

Huawei, Google uygulamalarının bulunmadığı amiral gemisi segmentindeki ikinci telefon serisi P40’ı tanıttı. Ailenin ortanca üyesi Huawei P40 Pro daha geniş bir ekran ve daha iyi kamera donanımına sahip. Gelin tüm özellikleri ve fiyatı ile Huawei P40 Pro'ya yakından bakalım.

Mi Store Türkiye’den Toplamda 41 Hediyeli Büyük Çekiliş

Mi Store Türkiye, büyük bir çekilişle birlikte Xiaomi kullanıcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Toplamda 41 adet hediyenin kullanıcılarla buluşacağı çekilişin detaylarını ve katılım şartlarını haberimizden öğrenebilirsiniz.

A101 Aktüel Kataloğu 26 Mart-2 Nisan:Tüm Teknolojik Ürünler

A101'in her hafta yayınlamış olduğu aktüel ürünler kataloğunda yer alan teknolojik ürünleri sizin için seçip listeliyoruz. 26 Mart - 2 Nisan 2020 tarihlerini kapsayan son katalogda toplam 3 teknolojik ürün var. Bu haftanın en dikkat çeken ürünü ise Honor 8S oldu.

Telefonların İnternetini Hızlandırmanın Yolları

Telefonların İnternetini Hızlandırmanın Yolları, Telefon İnternet Bağlantısını Nasıl Hızlandırırım, Telefon İnternetini Hızlandırmak, İnternet Tüketen Uygulamaların Devre Dışı Bırakılması, Android Hızlandırma, IOS Hızlandırma

Loadcell Nasıl Çalışır?

Loadcell, üzerine uygulanan fiziksel kuvveti, elektrik sinyali olarak çıkaran bir devre elemana deniyor. Loadcell, esneme kaynaklı kullanılıyor